« Rujan 2024 »

Tjedan zdravih navika
Autor: Marija Pokos Lukinec, 4. 6. 2024.

AKTIVNOSTI KOJE SU POKRENULE SVE UČENIKE

Tko misli da nema vremena za vježbe, prije ili kasnije imat će vremena za bolest.

Edward Stanley

Tjedan zdravih navika održan je od 20. do 24. svibnja. Bio je posvećen promicanju tjelesne aktivnosti i zdravih životnih navika među učenicima. Aktivnosti su bile raznolike i zabavne te su učenicima pružile priliku da se natječu, uče i uživaju.

Redovite sportske aktivnosti imaju ključnu ulogu u održavanju tjelesnoga i mentalnog zdravlja poboljšavajući kondiciju, koordinaciju te opću dobrobit učenika.

Tjedan je započeo dobrim starim igrama na novom igralištu za učenike razredne nastave. Uživali su u različitim tradicionalnim igrama. Učenici predmetne nastave u dvorani su se složili u veliki  krug i dodavali odbojkaškom loptom odbijajući je rukama i glavom.

Drugoga dana svi su  učenici sudjelovali u izazovu izvođenja čučnjeva uz glazbu i natjecali  se tko će napraviti više čučnjeva. Na taj se način poticala njihova snaga i izdržljivost.

Srijeda je bila posvećena kvizu znanja o povijesti nogometa u Hrvatskoj. Učenici su pokazali svoje znanje o povijesti hrvatskoga nogometa, ali su također naučili nove činjenice. Kviz je bio prilika za zabavu i edukaciju uz igru.

Četvrtak je donio plesne aktivnosti koje je vodila učiteljice Nikolina Gundić. Učenici su s veseljem učili nove plesne korake, a atmosfera je bila ispunjena zabavom i uzbuđenjem.

Završni dan obilježen je natjecanjem u gađanju koša. Učenici su se natjecali ekipno. Posebno su se istaknuli sedmaši i osmaši u gađanju trica. Pobjedu su odnijeli osmaši.

Voditelji aktivnosti, učitelj Damir Popović, učiteljica Nikolina Gundić i učiteljice razredne nastave, odigrali su ključnu ulogu u organizaciji i provedbi Tjedna zdravih navika. Aktivnosti za predmetnu nastavu provodile su se tijekom prvoga velikog odmora, a za razrednu nastavu tijekom drugoga.

Mija Novosel i Dragutin Božić, 6. a