« Rujan 2024 »

U sportskom duhu proslavili Dan škole

STVORILI NEZABORAVNE USPOMENE

Na školskom smo dvorištu i vanjskim sportskim terenima 4. svibnja s ponosom proslavili 98. rođendan naše školske dame. Proslava je započela prigodnim govorom ravnateljice koja je naglasila važnost zajedništva i sportskih aktivnosti, a nakon toga je učitelj Damir Popović ponovio program aktivnosti pripremajući sve prisutne za uzbudljiv dan pun sportskih događanja.

foto - galerija

Prva aktivnost bila je štafeta oko škole koju je predvodila učenica šestoga razreda Julija Tropšek. Učenici, učitelji i neki roditelji s entuzijazmom su sudjelovali trčeći dva kruga oko škole. Sve je to, kao i ostala sportska zbivanja tijekom dana, snimano dronom kojim je upravljao gospodin Nikola Kučiš.

Nakon štafete svi su se okupili na velikom betonskom igralištu i izveli tri plesne točke pod vodstvom učiteljice Nikoline Gundić. Roditelji su se s veseljem pridružili i tako stvorili pravi ugođaj zajedništva i radosti.

Članovi Varaždinskoga streličarskog kluba i Hokej kluba „Plitvica“ bili su naši gosti koji su razveselili sve učenike. Kratkom prezentacijom upoznali su ih s opremom i osnovama ovih sportova, a zatim im sve pokazali na terenu.  Najprije su se učenici viših razreda okušali u gađanju lukom i strijelom dok su učenici nižih razreda s oduševljenjem igrali hokej na igralištu i sudjelovali u raznim drugim igrama (igre s obručima, lopticama i štapovima, vršno odbijanje lopte i zadržavanje u zraku, nošenje lopte u obruče, gađanje loptom u krug…).

Sportske su aktivnosti svoj vrhunac doživjele u 18 h. Nakon kratke okrijepe učenice su igrale odbojku protiv mama i učiteljica, a dječaci nogomet s tatama. Za to su se vrijeme učenici nižih razreda okušali u gađanju lukom i strijelom. Naučili su osnove pravilnoga držanja i ciljanja. Njihova lica sjajila su od uzbuđenja svaki put kad bi strijela pogodila metu, a oduševljeni uzvici i smijeh odzvanjali su igralištem. Neke su strijele završile i u obližnjem kukuruzu.

Proslava je završila zajedničkim druženjem na školskom dvorištu uz ukusni gulaš koji su pripremile naše vrijedne kuharice Maja i Anica. Sve je proteklo u veselju i međusobnom druženju. Posebnu nam je čast ukazala načelnica Verica Vitković koja se s veseljem odazvala na ovu proslavu, ali i aktivno sudjelovala u mnogim sportskim aktivnostima i igrama s djecom.

Ovaj dan ostao je svima u lijepom sjećanju kao primjer zajedništva i radosti, uspješnoga obilježavanja Dana škole i stvaranja nezaboravnih uspomena. Čestitke svim sudionicima i veliko hvala svima koji su pomogli u organizaciji ovoga događaja.

V. B. B.