Obilježili smo Dane kruha
Autor: Ivana Stuparić, 14. 10. 2017.

HVALA TI, BOŽE, NA OVIM DAROVIMA

Već tradicionalno obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje ni ove godine nije zaobišlo našu školu. Cijeli su tjedan učenici i učitelji zajedno uređivali svoje učionice i prostor škole kako bi u petak, 13. listopada zahvalili Bogu na svim plodovima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

Svi su se učenici za vrijeme prvog velikog odmora okupili u holu škole gdje su izložili peciva, kruh, kolače i druge proizvode. Školom se širio miris dobro nam poznate bakine kuhinje i njezinih kolača. Tema ovogodišnjih Dana kruha je Grožđe. Vjeroučiteljica Ivana Žuljević za tu je svečanost posebno uredila mali štand s brajdama i vinovom lozom te različitim plodovima zemlje i jeseni. Našem se slavlju pridružio župnik Petar Golub koji je molitvom i Božjom riječju zazvao blagoslov na sve nas i sve donesene darove. Nakon blagoslova učenici nižih i viših razreda pripremili su kratak program s recitacijama, pjesmama i igrokazom.

Blagovanje hrane nastavilo se u učionicama.  Učenici su jedva dočekali da kušaju različite pekarske proizvode primamljive izgledom i mirisom.  Ova  se svečanost ne bi mogla upriličiti na ovako lijep način bez vrijednih ruku naših baka i mama, stoga vam želimo zahvaliti na trudu i ljubavi  te izdvojenom vremenu.

Obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje nastavlja se u subotu ispred Županijske palače gdje smo škola domaćin županijske smotre.

Daria Hamelec, 8.b