Održana 20. Smotra glazbenog stvaralaštva djece i mladih Varaždinske županije
Autor: Ivana Stuparić, 31. 3. 2018.

Mnoge ostavili bez riječi

U velikoj koncertnoj dvorani  Hrvatskog narodnog  kazališta u Varaždinu održala se 20. Smotra glazbenog stvaralaštva djece i mladeži Varaždinske županije. Naši mali zboraši svojim su nastupom u A-kategoriji zadivili sve prisutne  te osvojili prvo mjesto. Ove je godine to bila jubilarna obljetnica održavanja Smotre.

Komorni vokalni ansambl Glazbene škole u Varaždinu otvorio je Smotru izvodeći himnu Lijepa naša pod dirigentskom palicom profesorice Dade Ruža. Nakon himne sve je prisutne pozdravio Tomislav Paljak, zamjenik župana Varaždinske županije. Osim što je natjecateljima zaželio puno sreće, zahvalio im je što u ovo doba tehnologije pronalaze vrijeme za ovakve kulturne događaje.

Svim su mentorima zborova, koji su barem jednom sudjelovali na državnom natjecanju, dodijeljene plakete i buketići kao mali znak pažnje za njihov rad i trud uložen u zborove i samu Smotru.

U ime nagrađenih  obratio se pročelnik Upravnog odjela  za prosvjetu, kulturu i sport dr. sc. Miroslav Huđek te  istaknuo kako su davnih godina vrhunsko glazbeno obrazovanje inicijatora ove Smotre bili potvrda da se treba krenuti s organizacijom ovakve svečanosti.

Naš je zbor nastupio šesti po redu uz odličnu pratnju korepetitora  Danijela Ota. Prije samog nastupa na licima učenika mogla se vidjeti uzbuđenost i hrabrost. Samouvjereno su došli na pozornicu, a onda zapjevali kao anđeli i rasplakali većinu nas koji smo se nalazili u publici. Nisu bili svjesni koliko su prekrasno pjevali i koliko smo bili ponosni na njih.

Rezultat toga je odluka ocjenjivačkog suda, koji je djelovao u sastavu: Dada Ruža, predsjednica, Ružica Kapitan, učiteljica savjetnica i Tomislav Cvrtila, profesor, o osvojenom prvom mjestu s 95,50 bodova od mogućih 100.

Čestitamo našim malim slavujima koji su se ponovno dokazali i dirigentici Nikolini Benko koja je s njima predano vježbala i uložila puno truda tijekom godine.

Emili Križanić, 8. b