« Listopad 2020 »

Državno prvenstvo u Poreču
Autor: Dubravka Jug, Lucija Sitar, 5. 4. 2019.

Osvojile naslov državnih prvakinja

Državno se prvenstvo u stolnome tenisu za osnovne i srednje škole održalo  u Poreču 23. - 26. ožujka 2019. Našu je školu predstavljala muška i ženska stolnoteniska ekipa. Prošavši polufinale, djevojčice su ušle u finale i pobijedile OŠ Donja Stubica rezultatom 3:0  te osvojile zlato.

U konkurenciji djevojčica predstavnice škole bile su Sara Marčec,  Lucija Sitar, Katja Žganec i Lara Pačalat, a u konkurenciji dječaka Simon Vincek, Vito Milak te Leon i Luka Ptiček.

Na početku Prvenstva bili smo uzbuđeni i nestrpljivi, ali smo se dobro psihički pripremili kako bismo ostali koncentrirani do kraja meča. Vrlo smo samopouzdano i čvrsto ušli u igru. Bile su nam jako važne obje pobjede kako bismo se izborili za direktan prolaz u četvrtinu finala. Taj smo cilj ostvarile dok dječaci, nažalost, nisu zbog prevelike konkurencije. Zaustavila ih je OŠ Vrbani iz Zagreba.

Bez problema smo ušle u polufinale i na kraju osvojile naslov državnih prvakinja te školi podarile još jedno zlato. Važnu je ulogu u svemu tome odigrala fizička priprema, ali i psihička. Učiteljica Marija Vugrinec bila nam je velika podrška i ujedno strastvena navijačica do zadnjeg poena, kao i učitelj Damir Popović.

Tijekom ovog natjecanja cijela je ekipa bila složna. Jedni smo druge neprekidno bodrili i savjetovali. Zadovoljni smo s cjelokupnom organizacijom i smještajem. Imali smo puno vremena između mečeva kako bismo se odmorili i pripremili za daljnju igru. Ono najvažnije, stekli smo nova poznanstva i dobro se zabavili.

Lucija Sitar, 8.a