« Travanj 2020 »

Državno natjecanje zborova
Autor: Dubravka Jug, Ema Pačalat, 10. 5. 2019.

DEVETI PUT NA GLAZBENIM SVEČANOSTIMA

Sudjelujući na Županijskoj smotri zborova i osvojivši drugo mjesto, i ove smo se godine plasirali na 62. Glazbene svečanosti hrvatske mladeži u A kategoriji  i po osmi put osvojili srebrnu plaketu.

U Velikoj dvorani  Hrvatskoga narodnog kazališta u Varaždinu 7. svibnja 2019. pjevački zbor Uršuline zvjezdice otvorio je  62. Glazbene svečanosti hrvatske mladeži otpjevavši himnu. Uvodnu je riječ svim zborovima i publici uputio  zamjenik župana Tomislav Paljak te naglasio da se ovim natjecanjem podiže glazbena kultura i potiče na aktivno bavljenje glazbom.

Naši su zboraši sudjelovali u natjecateljskom dijelu u A kategoriji, s još 16 zborova. Predstavili su se sljedećim skladbama: Mjesec (J. Kaplan/G. Tartalja), Magnificat - kanon (Taize), My Favorite Tthings (R. Rogers/O. Hammerstein)  i zadanom skladbom Vlak (J. Ostojić) sa solistima Mateom Kranjčecom i Anjom Vincek.

Vođeni dirigentskom palicom Nikoline Benko uz klavirsku pratnju profesora Danijela Ota ponovno su vrhunski i sa žarom otpjevali sve pjesme poput malenih slavuja i time iskazali veliku ljubav prema glazbi i onome što rade. Odličnim nastupom pokazali su iznimne pjevačke sposobnosti te ostvarili 88,80 bodova i osvojili srebrnu plaketu.

Čestitamo malenim slavujima na ovakvom uspjehu kao i učiteljici Nikolini Benko koja se još jednom pokazala odlična u poslu koji radi i voli. Ovo će priznanje biti ponos cijeloj školi.

Kako već nekoliko godina ostvarujemo ovako velike uspjehe u glazbi, s ponosom možemo reći da odgajamo prave male virtuoze.

Ema Pačalat, 7. r.