Prvi školski dan
Autor: Marija Pokos Lukinec, 11. 9. 2020.

Dobro nam došli, đaci prvaci!

Početak nove školske godine bio je zaista poseban  za roditelje i učenike, a isto tako i za nas učitelje. Naravno, posebno uzbuđeni bili su oni najmlađi koji su prvi put zakoračili u prostorije škole i krenuli u njima dosad nepoznatu školsku avanturu.

Foto-galerija

U pratnji svojih roditelja maleni su prvaši hrabro i sigurno ušli u veliku dvoranu uz poštivanje svih mjera. Iako je izostala priredba povodom njihova dolaska u školu, atmosfera je bila opuštena i vedra.

Ravnateljica Marina Hižak pozdravila je sve prisutne, a posebno đake prvake, a zatim je učiteljica Renata Eldan na vrlo pristupačan način pojasnila učenicima i roditeljima zašto je ova školska godina tako posebna i na što treba osobito obratiti pažnju. Atmosfera na prijemu bila je tako topla jer su učiteljice naših prvašića Renata Eldan i Biserka Pokos odmah među roditeljima prepoznale mnoge bivše đake. Roditelji su razdragano izjavili da se s ponosom sjećaju svojih školskih dana.

Kako bi konačno zakoračili u školsku avanturu, učiteljice su prozvale svoje učenike i podijelile im kartice s imenima koje su ponosno stavili oko vrata. Svako dijete prihvaćeno je u kolektiv gromoglasnim pljeskom.

Maleni su đaci vrlo sigurno pristupili svojim učiteljicama i zajedno s njima krenuli u svoje učionice u kojima su ih dočekala razna iznenađenja.

Dragi naši prvaši i ostali đaci, želimo vam sretan početak nove školske godine, puno smijeha, zajedničkog druženja, igre i različitih školskih avantura!

Biserka Pokos i Renata Eldan