Ususret Božiću
Autor: Dubravka Jug, 6. 12. 2020.

Nikola razveselio najmlađe, a školskim hodnicima i učionicama zavladalo pravo blagdansko ozračje

Naši su učenici i ove školske  godine bili marljivi, dobri i poslušni. Sveti je Nikola sve to pratio i bilježio tijekom čitave godine i u petak ih nagradio velikim slatkim paketom. Njemu u čast učenici i učitelji prigodno su uredili školske hodnike i učionice te zapjevali različite pjesme.

Foto galerija

Napeto iščekivanje, veselje u razredu i osmjesi na licu samo su djelić blagdanskog ozračja kojemu se radujemo u mjesecu prosincu i napeto iščekujemo posjet najdražeg sveca. Nažalost, ove školske godine zbog epidemiološke situacije sveti Nikola nije mogao svakom učeniku osobno uručiti slatki paket i popričati sa svima.

Ipak se snašao. Ostavio je pakete u školi prije nego što su djeca stigla. Jedan čin posebno ga je razveselio. Prolazeći školskim hodnicima, ugledao je na panou veliki prozor s kojekakvim čizmicama koje su napravili boravkaši  kao simbol svih dječjih čizmica u ovoj školi. Naravno, uz slatke pakete,  Nikola je ipak ostavio još  jedan svoj trag. Na školskom računalu svakog razreda učenike je čekao video putem kojega im se obratio i svojom ih virtualnom pojavom i porukom zaista razveselio. Djeca su mu pjevala različite pjesme i tako mu zahvalila za slatke pakete.

Poruka svetog Nikole!

Kako bi mu uljepšali dolazak, ali i pokrenuli čaroliju adventa i cjelokupnoga blagdanskog ozračja, učenici razredne nastave sa svojim su učiteljicama, kao i učenici predmetne nastave s učiteljicom Jožicom, uredili učionice i hodnike. Na panoima su osvanuli kojekakvi likovni radovi s božićnim i novogodišnjim motivima, a neizostavan ukras malena je božićna jelka s jaslicama u holu škole.

Neka ova čarolija adventa uđe u vaša srca i srca vaših najmilijih, ispuni vas mirom, srećom i zadovoljstvom, a vesela pjesma neka se čuje na svakom koraku i navješćuje da nam se približava vrijeme slavljenja Božića.

Novinarska grupa