NAJORIGINALNIJI NA DANIMA KRUHA
Autor: Dubravka Jug, Anja Špoljarić, 19. 10. 2016.

Smotra „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“

Svečanost obilježavanja Dana kruha održana je u Varaždinu u subotu 15. listopada 2016., a predstavilo se 35 osnovnih i srednjih škola. U Varaždinskoj katedrali uz nazočnost mnogobrojnih sudionika misu zahvalnicu predvodio je varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. Na Franjevačkom trgu uslijedio je program otvaranja Smotre koji je pripremila škola domaćin, OŠ Svibovec Toplički. Prosudbeno povjerenstvo kojeg su činile gđa Nada Horvat, Sonja Tušek-Podobnik, Sabina Lončarić i Snježana Hranić (predsjednica) obilazile su štandove i razgledavale bogatstvo plodova i proizvoda.

Naša škola pripremala se za ovu Smotru duže vrijeme pod vodstvom učiteljica Ivane Žuljević, Ivane Mišćin i Katarine Banfić uz suradnju drugih učitelja. Vjeroučiteljica Ivana Žuljević kaže da su željeli ponuditi  nešto novo, što nije viđeno, a povezano je s plodovima zemlje, pa se tako mrkva pokazala kao svestran plod. Učenice Erika Komar (6.a), Erika Cvrtnjak (8.a) i Magdalena Jelenečki (5.r.) pokazale su kreativnost našeg štanda  te upoznale prolaznike sa slasticama, a oni su rado degustirali kolače, torte, juhe, sokove i salate od mrkve.

Štand nije bio „tradicionalan“, već pomalo moderan i bajkovit, ležeran te je upravo takav spoj stilova pridonio zapaženosti kod mnogobrojnih prolaznika i Prosudbenog povjerenstva. Pošto smo proglašeni najboljim izložbenim prostorom, sljedeće godine bit ćemo domaćini Dana zahvalnosti i glavni organizatori Smotre.

Zahvalila bih svim našim vrijednim mamama, bakama, tetama i svima drugima koji su sudjelovali u izradi slastica od mrkve jer bez vašeg truda i volje ovo mjesto sigurno ne bismo osvojili. Naše mame i bake svojim slasticama „pogurnule“ su nas tako visoko. Zato vam od srca hvala! - poručila je vjeroučiteljica Ivana Žuljević.

Anja Špoljarić, 5.r.