« Srpanj 2017 »

Županijska smotra LiDraNo 2017.
Autor: Dubravka Jug, Emili Križanić, 25. 2. 2017.

NEIZBRISIVI TRAG UČENIČKOG STVARALAŠTVA

U prostoru školske sportske dvorane  14. veljače  održana je Županijska  smotra LiDraNo 2017. Domaćin ove smotre bila je Osnovna škola grofa Janka Draškovića Klenovnik koja se zbog  svoje složenosti odvijala dva dana. Prvi dan u školi domaćina i to za literarni, novinarski  i radijski izraz, a drugi dan u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu za dramsko – scenski izraz.

Na početku Smotre, 14. veljače sve je prisutne  s nekoliko toplih riječi  povodom Valentinova pozdravio ravnatelj Osnovne škole Klenovnik, gospodin Mijo Barišić . Nakon govora održani su  okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz. Našu su školu u novinarskom izrazu predstavljali sljedeći učenici: Stela Masten  ( komentar: „Kradljivice jezičnog blaga“ )  s mentoricom  Valentinom Barulek Boltižar,  David Hosni  i Emina Ajhler ( radijska emisija:  „Mljac!“) s mentoricom  učiteljicom Majom Vitković te Emili Križanić  kao glavna urednica našeg školskog lista Shemice s mentoricom Martinom Barulek. Školski list Shemica predložen je za državnu razinu dok je rad Stele Masten pohvaljen od strane Prosudbenog povjerenstva.

Sljedeći je dan  u varaždinskom Hrvatskom narodnom kazalištu održana  Županijska smotra  LiDraNo 2017. za dramsko - scenski izraz .  Između 18 pojedinačnih nastupa našu je školu predstavljao učenik Simon Vincek  kazivanjem poezije „Put na Mesec“  i učenica Erika Komar monologom „Prstima pucketaj ti“. Mentorica im je bila učiteljica Maja Vitković.   Svojim je odličnim kazivanjem poezije Simon oduševio Prosudbeno povjerenstvo i  izborio mjesto na državnoj smotri koja će se održati  20. - 22. ožujka u Primoštenu.

S velikim smo zadovoljstvom i ove godine sudjelovali na LiDraNu, pokazali ono najbolje,  stekli nova poznanstva i naučili ponešto od drugih. Ponosni smo na svoj uspjeh na županijskoj razini, a još više na naš školski list  i učenika Simona koji će našu školu predstavljati na Državnoj smotri LiDraNo 2017.

Emili Križanić, 7.b