« Prosinac 2017 »

Preventivno predavanje osmašima
Autor: Ivana Špoljarić, 2. 11. 2017.

RECI NE ALKOHOLU!

Alkohol je najčešće prva ovisnost s kojom se mladi danas susreću, ali nažalost neki od njih se ne zaustavljaju samo na njemu. Konzumiranje alkohola najčešće se povezuje sa zabavama i dobrim provodom te se često zanemaruju ozbiljne posljedice kojima je uzrok upravo on.

Policijski djelatnik Policijske uprave varaždinske g. Mario Medenjak učenicima osmih razreda održao je 25. listopada preventivno predavanje o ovisnosti i zlouporabi alkohola u sklopu programa Zdrav za 5. S učenicima je podijelio iskustva iz policijske prakse te je u zajedničkom razgovoru ispitao stavove učenika o alkoholu i posljedicama alkoholiziranog stanja. Statistike pokazuju da alkoholiziranje više nije dominantna muška aktivnost te da alkoholizam kao pojava prijeti društvu i lokalnoj sredini globalno zahvaćajući brojne segmente.

Ovakva predavanja su do sada statistikom PU varaždinske pokazala uspješnost odgađanja konzumiranja prvog pića. Kao što i sami znamo kompleksnost problema alkoholizma najbolje se rješava zajedničkom suradnjom te odgovornošću cijelog društva.

Branimir Vincek, pedagog