« Prosinac 2017 »

Nikolinje u školi
Autor: Ivana Špoljarić, 6. 12. 2017.

Opet nas je iznenadio omiljeni dječji svetac

Dan uoči Nikolinja sva djeca diljem svijeta čiste svoje čizmice i stavljaju ih na prozor te s nestrpljenjem čekaju dolazak omiljenog sveca. Ni ove nas godine sveti Nikola  na svoj imendan nije zaobišao. Prošetao je od razreda do razreda i razveselio učenike čokoladnom poslasticom.

Za vrijeme prvog sata sveti je Nikola obučen u bijelu haljinu, s dugom bijelom bardom i biskupskim štapom prošetao našom školom. Pokucao je na sva vrata i svojom pojavom iznenadio i razveselio djecu. Svim je učenicima, učiteljima te školskom osoblju darovao čokoladnu poslasticu dok su šibe izostale.

Najviše su mu se razveselili oni najmlađi koji  nisu mogli sakriti uzbuđenje što ga vide i odmah mu čestitali imendan! Neki su ga pitali hoće li doći i Krampus, a on im se samo nasmiješio i rekao da ovdje nema zločeste djece.

Učenici su mu obećali da će biti poslušni i marljivi te pomagati drugima kao što to i on čini.

Novinarski tim