« Veljača 2018 »

Ugostili mlade šahiste
Autor: Ivana Špoljarić, 22. 1. 2018.

ŠAH-MAT

Ove nam je školske godina pripala čast biti domaćinom trećeg po redu PUŽ-a. Šahovsko natjecanje okupilo je stotinjak učenika Varaždinske županije

Boje naše škole 19. siječnja 2018. branila je mnogobrojna ekipa. U kategoriji viših razreda nastupili su Antonio Kranjčec, Patrik Sakač i Marko Vrbančić. Svoja su šahovska znanja u kategoriji nižih razreda pokazali Dino Foder, Mihael Skupnjak, David Skupnjak, Lana Skupnjak, Sven Ceferin, Katja Žganec, Branko Bogdan, India Butek i Roko Novak.

Dobro raspoloženi učenici promišljenim potezima sakupljali su bodove i tako došli do  pobjeda i pripadajućih medalja.  Ponosni smo na učenicu drugog razreda Katju Žganec koja je osvojila srebrenu medalju. Katji je ovo druga značajna pobjeda. U rujnu 2017. g. osvojila je zlatnu medalju kao najbolja šahistica u kategoriji nižih razreda.

Čestitamo ostalim sudionicima ovog natjecanja i želimo im još veću sreću i puno dobrih i promišljenih poteza u Druškovcu  gdje će se 09. ožujka 2018. godine održati četvrti PUŽ.

Josip Rogulja