« Rujan 2024 »

20.02.2020.
EVIDENCIJA UGOVORA - 2019.doc
doc_doc

Škola stvaralaštva „Novigradsko proljeće“
Autor: Dubravka Jug, 4. 4. 2023.

Svemir u nama i oko nas

U Novigradu (istarskom) od 19. do 25. ožujka 2023. održane su radionice stvaralaštva u kojima su sudjelovale učenice 8.a razreda Lorena Tolić i Lana Bogati u pratnji učiteljice Likovne kulture Jožice Butko.

Po drugi je put OŠ Šemovec prijavljena na ovakvu vrstu kreativnih radionica. S obzirom na to da su prošlogodišnje radionice bile online, ove godine učenice su imale priliku uživo sudjelovati te upoznati voditelje, ostale učenike i hospitante. Sveukupno je sudjelovalo oko 400 djece i 40 hospitanata.

Učenice naše škole mogle su birati po dvije radionice unutar devetnaest ponuđenih koje su se svakodnevno odvijale u dvokratnom terminu od 9:15 do 12:15 i od 16:00 do 19:00 sati. Zajedno su prisustvovale na Radijskoj radionici (voditelj Srđan Nogić ) dok je učiteljica Jožica Butko sudjelovala na Fotoradionici (voditeljica Petra Slobodnjak).

U nastavku slijede osvrti učenica i učiteljice Jožice Butko.

Uspoređujući prošlogodišnje i ovogodišnje sudjelovanje na Novigradskom proljeću mogu reći da ništa ne može zamijeniti radionicu uživo. Ovolika količina učenika i hospitanata iz cijele države na jednom mjestu u kreativnom zanosu – što može biti bolje od toga!

Nije to samo sudjelovanje i razvijanje vještina i kompetencija u vlastitoj radionici, već istovremeno praćenje ostalih radionica koje koreliraju s vašom.

Jako sam zadovoljna što su učenice pred kraj osnovnoškolskog obrazovanja imale priliku iskusiti ovako nešto, a to svakako mogu potvrditi i u vlastito ime.

Jožica Butko, učiteljica Likovne kulture

Za mene je to bilo jedno prelijepo iskustvo. Tema cijelog Novigradskog proljeća bila je Svemir.  Imala sam dinamičan ritam. Moju radionicu  vodio je Srđan Nogić. On je poseban voditelj. Jako duhovit i zabavan. Kada smo bili umorni i nije nam se ništa radilo,  zasvirao bi frulu. U radionici je još sudjelovalo deset učenika i četiri učiteljice. Bili smo raspoređeni po grupama. U četiri dana rada napravili smo sedam radijskih emisija.

Svaki smo dan  imali izborne aktivnosti u hotelu. Poslije ručka mogli smo do bazena, u šetnju do centra ili plaže, igrati različite društvene igre ili smo biti u hotelu i međusobno se družiti. Zadnju večer bilo je svečano zatvaranje. Sudionici pojedine radionice prezentirali su što su napravili u tih nekoliko radnih dana. Svi su dali svoj maksimum. Radovi su dostupni na YouTubeu Novigradskog proljeća. Ovo ću iskustvo zauvijek pamtiti i nadam se odlasku i sljedeće godine.

Lana Bogati, učenica 8.a r.

Razlike između prošle i ove godine su poprilične - od načina provođenja radionica do cijelog ugođaja događanja. Prijava u Školu stvaralaštva zapravo je bila odluka koju sam razmatrala, nisam znala koliko ću biti zadovoljna s iskustvom zbog dojma koji je na mene ostavila lani. Drago mi je da sam bila u krivu. Radila sam u radijskoj radionici u kojoj sam imala priliku upoznati i u onu drugu stranu stvaranja radijske emisije - montažu, ali i saznati novosti o novinarskome djelu s kojim sam već upoznata. Zasluge moram pripisati i uistinu fantastičnim voditeljima i studentima koji su bili uz nas, kao i ostalim sudionicima, učenicima s kojima sam stekla nova prijateljstva a i hospitantima od kojih sam uz uspone i padove naučila ne samo vještine koje su mi pomogle u radionici već one koje ću zatrebati u svakodnevnom životu. Novigradsko proljeće nije bilo samo mjesto na kojem smo radili i učili, već mjesto na kojem smo s prijateljima uživali u raznovrsnim aktivnostima, večernjim programima i slično. Najteži dio svega i onaj kojemu sam se najmanje veselila,  bio je odlazak. Nakon sedam neopisivih dana, uz puno suza morali smo se oprostiti od Novigrada i svečano zatvoriti Školu stvaralaštva „Novigradsko proljeće“.

Lorena Tolić, učenica 8.a r.