« Rujan 2017 »

Izlet planinara na Čevo
Autor: Dubravka Jug, Marija Vugrinec, 15. 3. 2017.

„KRŠTENJEM“ PRIMLJENI U DRUŠTVO PLANINARA

Poznata ekipa planinara naše škole skupila se prošle subote, 11. ožujka  i krenula na još jedan planinarski izlet pod vodstvom gospodina Milana Turkalja, vodiča HPS-a. Ovaj put odlučili smo se za Čevo i Ham Pokojec.

Krenuli smo u 8,00 sati i nakon kraće vožnje stigli u Podevčevo, odakle smo se počeli penjati planinarskom stazom prema vrhu koji je izgledao vrlo visoko i nedostižno. Ali uspon je brzo prošao u razgovoru, šalama i korisnim informacijama našeg stričeka Milana. Pričao nam je o zaštiti prirode i zaštićenim područjima u Republici Hrvatskoj. Strma staza odvela nas je do Balkona, mjesta s kojega se pruža prekrasan pogled na Završje, rijeku Bednju i okolna brda te Ivanščicu. Do samog vrha koji iznosi 562 m, vodila nas je kratka staza. Tamo smo udarili žigove u naše dnevnike, a novi članovi bili su „krštenjem“ primljeni u Društvo planinara! Do Podevčeva smo se spustili kraj Malog Čeva, a zatim autobusom otišli do  ribogojilišta i polazišta za uspon do Lujčekove hiže na Ham Pokojcu. Uspon do doma trajao je dvadesetak minuta. Ljubazan domaćin počastio nas je slasnim zagorskim štruklima. Kućama smo stigli umorni, neki s pokojim žuljem na nogama ili bolovima u mišićima, ali svi vrlo veseli i puni pozitivnih dojmova.

Učiteljica Marija Vugrinec