« Svibanj 2017 »

Ukupno: 219675
Ovaj mjesec: 2023

Četvrto natjecanje mladih šahista
Autor: Dubravka Jug, Josip Rogulja, 19. 3. 2017.

PUŽ donio prvu brončanu medalju

Šemovečki šahisti nižih razreda sudjelovali su na četvrtom po redu PUŽ-u u Druškovcu i izborili sjajnu pobjedu nakon veoma napete i neizvjesne igre. Osvojili su prvu brončanu medalju!

U osnovnoj školi Druškovec u petak, 10. ožujka odigran je 4. turnir Pojedinačnog prvenstva učenika osnovnih škola Varaždinske županije u šahu na kojem je nastupilo rekordnih  83 učenica i učenika. Osnovnu školu Šemovec predstavljali su učenici nižih razreda: Antonio Kranjčec, Mateo Kranječec i Patrik Sakač. Sukladno pravilniku u obje kategorije (niži/viši razredi) igrana su po tri  turnira. Patrik Sakač svoju je borbenost iskazao  u A-turniru (najboljih osam prisutnih igrača iz ukupnog poretka), dok su Antonio Kranjčec i Mateo Kranjčec nastupili u B-turniru (sljedećih osam prisutnih igrača iz ukupnog poretka).
Svojim znanjem i sposobnostima Antonio i Mateo ostvarili su  pet pobjeda.  Tako je Antonio osvojio 3. mjesto, a Mateo 4. mjesto.

Čestitamo našim učenicima i s veseljem očekujemo 5. PUŽ koji će se održati 22. travnja u sklopu Festivala šaha u  Prvoj gimnaziji Varaždin. Pobjednici ukupnog plasmana osvojit će pehare!

Josip Rogulja, dipl. uč.