« Lipanj 2017 »

Izvješće s državnog Natjecanja iz Geografije
Autor: Dubravka Jug, Marta Majcen, 22. 4. 2017.

PO DRUGI PUT NA DRŽAVNOM

Na ovogodišnjem 24. državnom Natjecanju iz Geografije učenica 7 .b razreda Marta Majcen ponovno je i s ponosom predstavljala našu školu. U Topusko ju je pratila profesorica Gabrijela Sklepić -Vrtarić.

Nakon osvojenog prvog mjesta na Županijskom natjecanju  počela sam se polako pakirati i za 24. državno Natjecanje iz Geografije koje se održavalo u Topuskom od 10. do 12. travnja 2017. Nakon petosatne vožnje napokon smo stigli do hotela u Topuskom.

Moje dvije cimerice i ja dobile smo sobu na trećem katu. Poslije večere domaćini su nas srdačno pozdravili i prigodnim programom otvorili natjecanje. Ujutro sljedećeg dana u 9,00 h sati započelo je pisanje ispita, a kasnije i praktični rad. Toga dana, nakon ručka,  posjetili smo vrh Petrove gore – Petrovac, grob Petra Svačića te nekadašnji pavlinski samostan. Navečer smo u školi dobili rezultate i ispite na uvid. Na ljestvici sam ponosno stajala na 6. mjestu, no zbog nekih pogrešaka u ispravljanju ispita,  ljestvica se promijenila i popela sam se na 5. mjesto. Bila sam prezadovoljna u odnosu na prošlogodišnje 13. mjesto. Sljedeće smo jutro iskoristili za kupanje u bazenu hotela gdje sam upoznala i druge učenike.

Nakon toga uslijedila  je podjela pohvalnica, priznanja i nagrada. Poslije ručka krenuli smo autobusima kući. Ovo će mi iskustvo zauvijek ostati u sjećanju zbog novih prijatelja i posjeta meni dosad nepoznatom dijelu Lijepe Naše.

Marta Majcen, 7.b