« Srpanj 2017 »

Čajanka sa ravnateljicom i predstavljanje projekta „Ljekovito bilje“
Autor: Dijana Petek, Lana Bogati, 9. 6. 2017.

Početkom ožujka posijali smo u malene kontejnere timijan, kamilicu, crveni bosiljak, mentu i matičnjak.

Svakodnevno smo se brinuli o ljekovitim biljkama kako bi imale sve potrebne životne uvjete.

Nakon mjesec dana smo ga presadili u veće teglice koje smo prethodno oslikali. Ljekovito bilje sada raste u našem školskom dvorištu, a štite ga bubamare za koje smo izgradili hotel zajedno sa našom ravnateljicom i učiteljicom. Nakon izgradnje hotela za bubamare počastili smo se čajevima od ljekovitog bilja.

Čajanku, na kojoj je prisustvovala ravnateljica, organizirali smo u našem školskom dvorištu i predstavili naš projekt od samih početaka kada je bilje još bilo ispod zemlje.

Naši konobari „Anja, Paula i Fran“ posluživali su nas čajevima od mente, aronije, matičnjaka i bazge te čajnim kolutićima. Bilo nam je jako zabavno.

„Ja sam mislila da se tako nešto može dogoditi samo u filmovima.“ rekla je Anja Novak.

Sijanje ljekovitog bilja

Oslikavanje teglica i presađivanje ljekovitog bilja

Izrada hotela za bubamare

Druženje na čajanci