Učenici 4. razreda na izletu

29. svibnja 2012. na izletu po Hrvatskom zagorju bili su učenici četvrtih razreda.
Kretali su se rutom Trakošćan - Veliki Tabor - Gornja Stubica - Marija Bistrica - Belec

Slične vijesti čitajte u rubrici: Nastava

Voditeljica izleta bila je učiteljica četvrtog razreda, gđa Biserka Pokos, a pratitelj vjeroučiteljica Ivana Žuljević.

Polazak je bio u 8:00 h ispred OŠ Šemovec, a prvo odredište dvorac Trakošćan u koji smo stigli u jutarnjim satima.

Nakon kratke okrepe, učenici su razgledavali novoobnovljeni dvorac u kojem su upoznali srednjovjekovni život hrvatskog plemstva.

Putujući do Velikog Tabora, utvrdili su svoje znanje o brežuljkastom reljefu i naseljenosti zagorskih krajeva. Uočili su drugačiju strukturu i svrhu Velikog Tabora kao srednjovjekovnog dvorca, a svoje znanje o hrvatskom plemstvu i korijenima proširili su kroz zanimljive povijeste događaje i legende.

Poznavanju zagorske i hrvatske povijesti posebno je pridonio lik Matije Gupca kojeg smo posjetili u Gornjoj Stubici, gdje smo upoznali obitelj Oršić i pogledali vrijedne i rijetke primjere crkvenog ruha i posuđa ondašnjeg vremena.

Odredište koje je izmamilo natjecateljski duh bila je Marija Bistrica. Nakon razgledavanja svetišta i posvete Majci Božjoj uslijedila je vuča užeta i sladoled koji su nas okrijepili za posljednju destinaciju - Belec. Barokni oltari i iluzionističke freske zadivili su učenike svojom ljepotom i nesvakidašnjošću. Povratak je ostvaren u 20:00 h.

Nakon izleta su učenici sa vjeroučiteljicom Ivanom napravili  prekrasan plakat kako bi svima dočarali dio svojeg putovanja.