Rječnik
Prikaži sve izraze koji započinju slovom:
C  O  P  U
ili prikaži SVE izraze u rječniku (ukupno: 4 izraza)
prikaži samo izraze, bez opisa

Potraži izraz:

Izraz Opis

Comenius je potprogram - dio programa EU za cjeloživotno učenje.

Comenius obuhvaća: predškolski odgoj, osnovno i srednje obrazovanje.

Ciljevi potprograma Comenius su:

• promicanje svijesti o raznolikosti europskih kultura suradnjom škola i vrtića država koje sudjeluju u Programu za cjeloživotno učenje,
  • poticanje osobnog razvoja sudionika,
  • razvoj i usavršavanje vještina i kompetencija te
  • njegovanje ideje o europskom građanstvu.

Sudjelovanjem u potprogramu Comenius utječe se na poboljšanje kvalitete školskog obrazovanja, ističe se njegova europska dimenzija, potiču se mobilnost i učenje jezika, kao i veća uključenost u europsko društvo.

OPAC

online (hrv. mrežni),
 public (hrv. otvoreni),
 access (hrv. pristup),
 catalog (hrv. katalog)

OPAC je mrežni katalog s otvorenim (javnim) pristupom. To je knjižnični katalog dostupan svima bez naplate pristupa.

OPAC Osnovne škole Šemovec nalazi se unutar sustava metel i dostupan je javno, tj. bez ograničenja na upotrebu svima, a ne samo učenicima, roditeljima i učiteljima naše škole.

Mrežnom katalogu školske knjižnice Osnovne škole Šemovec možete pristupiti neposredno na mrežnoj adresi: https://library.foi.hr/m3/k.aspx?B=682

Piaget

Jean Piaget (1896 - 1980)

TEORIJA KOGNITIVNOG RAZVOJA

Faze kognitivnog razvoja djeteta

1. senzo-motorni stadij (od rođenja do 2. godine);
2. stadij predoperativnog mišljenja (od 2. do 5. ili 6. godine);
3. stadij konkretnih operacija ili logičkog mišljenja (od 7. do 11. ili 12. godine);
4. stadij formalno-logičkih operacija ili apstraktnog mišljenja (od 12. godine pa nadalje)

Reference:

1. Piaget, J. (1929). The Child's Conception of the World. NY: Harcourt, Brace Jovanovich.
  2. Piaget, J. (1932). The Moral Judgement of the Child. NY: Harcourt, Brace Jovanovich.
  3. Piaget, J. (1969). The Mechanisms of Perception. London: Rutledge & Kegan Paul.
  4. Paiget, J. (1970). The Science of Education amd the Psychology of the Child. NY: Grossman.
  5. Piaget, J. & Inhelder, B. (1969). The Psychology of the Child. NY: Basic Books.
  6. Piaget, J. & Inhelder, B. (1973). Memory and intelligence. NY: Basic Books.
UNESCO

UNESCO je kratica od (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) koja označava specijalizirana agenciju međunarodne organizacije Ujedinjenih Naroda (UNO - United Nations Organization).

Osnovana je 16. studenog 1945. sa svrhom doprinosa miru i sigurnosti, promoviranjem međunarodne suradnje kroz obrazovanje, znanost i kulturu.