Roditeljski kutak
Novosti u eDnevniku za učenike i roditelje
Autor: Administrator , 25. 9. 2014.

mToken

Učenicima ostaje pristup preko AAI@Edu računa (ime.prezime@skole.hr) koji im izrađuje školski administrator... . Podaci AAI/Huso pristupa su tajni i samo učenici (ne i roditelji) imaju pravo na te podatke.
Pristup ocjenama svoje djece (sa 48 sati zakašnjenja) roditelji od sada ostvaruju isključivo kroz sustav eGrađani. Status eGrađani roditelji mogu dobiti preko neke od slijedećih ustanova:

FINA
Financijska agencija
e-Građani ePass

Trajna

Hrvatska akademska i istraživačka mreža
mToken za e-Građani
(upute za korisnike)

Trajna

Pogledajte nove upute za upotrebu eDnevnika:

Za više informacija, kliknite na opširnije:

e-Građani mToken je vjerodajnica razine sigurnosti 3. Sastoji se od mobilne i poslužiteljske aplikacije. Mobilna aplikacija služi za generiranje jednokratnih lozinki pomoću kojih korisnik pristupa javnim elektroničkim uslugama. S obzirom da je razina sigurnosti ove vjerodajnice 3, namijenjena je za pristup javnim elektroničkim uslugama u sklopu projekta e-Građani koje za pristup zahtijevaju vjerodajnice razine sigurnosti 2 i 3.

Uz e-Građani mToken aplikaciju namijenjenu mobilnim uređajima, postoji i e-Građani mToken poslužiteljska aplikacija na kojoj korisnici mogu vidjeti svoje kontakt podatke, promijeniti ih, te pomoću koje mogu klijentsku aplikaciju aktivirati na nekom drugom mobilnom uređaju.

Posebna pažnja posvećena je sigurnosti aplikacije i zaštiti podataka:

• e-Građani mToken nigdje ne pohranjuje tajni pin korisnika
  • e-Građani mToken nije moguće kopirati na drugi mobitel
  • e-Građani mToken za generiranje jednokratne lozinke ne koristi internet vezu

Aplikaciju je moguće preuzeti; za Android uređaje na Google Play Storeu, a za iOS uređaje na Apple App Storeu, a za Windows uređaje na Windows Phone Storeu.

Za aktivaciju e-Građani mToken aplikacije na mobilnom uređaju, potrebno je osobno posjetiti jednu od poslovnica FINA-e. Uz pravilno popunjenu i potpisanu pristupnicu, službeniku na šalteru je potrebno pokazati na uvid važeću osobnu iskaznicu ili putovnicu.

Središnji državni portal je dostupan na adresi https://www.gov.hr/, a detaljnije informacije o projektu e-Građani možete saznati na https://vlada.gov.hr/istaknute-teme-11/postanite-e-gradjani/11545.