« Listopad 2017 »

Ovaj mjesec: 1984
Osnovni podaci o našoj školi

Osnovna škola Šemovec obavlja djelatnost osnovnog obrazovanja prema redovnom programu za pet naselja smještenih uz magistralnu cestu Varaždin-Ludbreg i obuhvaća naselja:

Šemovec, Bartolovec,

Zamlaku, Štefanec i Žabnik.

Ravnateljica škole je Marina Hižak,
učiteljica razredne nastave
s pojačanim njemačkim jezikom.

Od studenog 2007. godine, škola radi u samo jednoj (jutarnjoj) smjeni. Škola raspolaže sa 11 učionica, dobro opremljenom informatičkom učionicom te školskom knjižnicom.

Od rujna 2010. škola je dobila privremenu dvanaestu (12) učionicu (u tu svrhu adaptiran je prostor koji je prije bio korišten za roditeljske sastanke, no koji je površinom dvostruko manji od redovne učionice)

Zbog povećanja broja učenika i nedostatka prostora, od školske godine 2011./12. novoizgrađena školska knjižnica je pregrađena kako bi se u nju smjestila  zbornica, a nekadašnja zbornica postala je trinaesta (13) učionica

Ove školske godine 2014./15. nekadašnja informatička učionica (dolje desno) podijeljena je u dvije učionice pregradnim zidom čime je škola dobila četrnaestu (14) učionicu.

Prema trenutnim pokazateljima broj učenika neće rasti slijedeće godine (2015./16.), jer nas ove godine napušta dvostruki osmi razred te ostaje dovoljno mjesta za dva nova prva razreda, međutim šk.god. 2016./17 vrlo vjerojatno će nedostajati prostor za još jedan razred, odnosno javit će se potreba za 15 učionicom.

Veliki problem predstavclja prostorija br. 12, koja će se zbog neadekvatnog i premalog prostora za jedan normalan razred morati prestati koristiti kao učionica (to nikad i nije bila njena namjena, ali zbog nedostatka prostora nismo imali izbora)...

Tlocrtni prikaz prostornog rasporeda učionica

Zbog prenamjena prostora školska knjižnica izgubila je prostor s računalima te čitaonicu, a nastavnici zbornicu. Zbornica je sada smještena usred prostora knjižnice tamo gdje je nekad bila čitaonica i prostor za aktivnosti. Zbog smanjene knjižnice (bez čitaonice), nažalost izgubljen je unaprijed dogovoreni europski projekt 2011.

U ovakvoj konfiguraciji učionica, škola više nema malu dvoranu za školske priredbe, sastanke, susrete s piscima ili predstave stoga se sve javne-kulturne aktivnosti odvijaju u holu škole (koji je ujedno blagovaonica) ili u školskoj športskoj dvorani (što je skupo zbog pripreme, održavanja i grijanja velikog prostora). Nadamo se da će u budućnosti i ti problemi biti riješeni.

Područje općine Trnovec Bartolovečki na geografskoj karti