Važni događaji
Prvi puta u školskim klupama: Prvašići sretno!

Školsko zvono ponovno je zazvonilo 7. rujna 2015. i tako označilo početak nove školske godine za učenike Osnovne škole Šemovec. Školarci, mali i veliki, zasjeli su u školske klupe, a među njima našlo se i 29 prvašića. Oni su načeli svoj put obrazovanja i najljepšeg razdoblja života.

Mali đaci sa svojim roditeljima uzbuđeno su čekali početak priredbe koju su za njih pripremili stariji učenici sa svojom razrednicom Biserkom Pokos. Na početku programa, roditeljima naših novih prvašića obratila se ravnateljica škole Marina Hižak, nakon čega je okupljene pozdravio i gospodin Zvonko Šamec, načelnik općine Trnovec Bartolovečki koji je posjetio našu školu u pratnji gospođe Sonje Ružić, pročelnice Jedinstvenog upravnog odjela općine.

Novim učenicima zaželio je dobrodošlicu po prvi put u školi te izrazio želju da se ugodno osjećaju u školi tijekom cijelog osmogodišnjeg boravka i da stječu znanje koje će imati cijeli život i koje im nitko neće moći oduzeti. Ovim putem upozorio je prvašiće da budu oprezni u prometu kod dolaska u školu.

Poslije vesele priredbe svih 29 učenika prvih razreda otišlo je upoznati svoje nove učionice i, naravno, razrednice. Učiteljica Renata Eldan razrednica je 1.a razreda, a učiteljica Sandra Basan – Petek razrednica 1.b. Kroz igru, pjevanje i zanimljive razgovore prošao je njihov prvi dan u školi.

Svi mališani kažu kako im je lijepo u školi zbog dobrih i veselih razrednica te zanimljivih i poučnih predmeta.

Svim prvašićima želimo mnogo uspjeha na početku njihovog školskog obrazovanja!smiley