« Listopad 2024 »

Međunarodni projekt „Movie Music“
Autor: Dubravka Jug, 22. 6. 2024.

PROŠIRILI ZNANJE O FILMSKOJ GLAZBI

Učenici razredne i predmetne nastave ove su godine sudjelovali u eTwinning projektu „Movie Music“ kako bi proširili postojeće znanje o filmskoj glazbi. Tijekom nastavne godine stvarali su glazbene igre, kvizove i oživljavali poznate filmske melodije pokretom, pjesmom i plesom.

Na početku ove školske godine, prema Školskom kurikulu, OŠ Šemovec prijavljena je u eTwinning projekt „Movie Music“ čiji je cilj više naučiti o filmskoj glazbi.

Učenici su stvarali logo projekta te glazbene igre. Pokretom, pjesmom, improvizacijama i plesom oživjeli su poznate melodije iz svijeta filma. Sigurnost na internetu, glazbena prava i dobro ponašanje na internetu (mrežni bonton) bili su zastupljeni u svim temama projekta. Učenici su putem videokonferencije na platformi ESEP (European School Education Platform) predstavili svoje škole, jedni drugima pjevali pjesme iz filmova, gledali radove ostalih učenika iz drugih škola te zajedno izradili  zbirku radova vezanih uz filmsku glazbu.

Naglasak projekta bio je na kreativnom razmišljanju, digitalnoj pismenosti, glazbenim aktivnostima  sviranja, pjevanja i plesa te komunikacijskim vještinama i suradnji.

Kako je sve zajedno izgledalo i koje su radove stvorili pojedini razredi možete pogledati na sljedećoj poveznici.

Nikolina Gundić