Božićna priredba

DIJELILI LJUBAV, RADOST I ČAROLIJU BLAGDANA MEĐU ZAJEDNICOM

U školskoj dvorani Osnovne škole Šemovec 21. prosinca održala se božićna priredba koja je donijela toplinu, radost i čaroliju predbožićnog razdoblja. Božićna svjetla, zvijezde, mjesec, dom i obitelj puna lijepih sjećanja i želja stvorili su bajkovitu kulisu koja je prizvala osjećaj čarobnog iščekivanja.

Svake godine predbožićno vrijeme donosi sa sobom posebnu notu iščekivanja radosti i čarolije. Škola je postala topli dom zajedništva gdje je predblagdanski duh razbudio srca učenika, nastavnika i roditelja. Učionice su postale male tvornice maštovitih ukrasa, a šareni papiri, trakice i svjetlucavi materijali dio školskog pejzaža. Upravo u tom ozračju iščekivanja održana je božićna priredba koja je donijela dodatni sjaj i toplinu svim sudionicima. Školska dvorana na sat je vremena postala središnje mjesto blagdanskoga slavlja gdje su se učitelji, učenici i roditelji okupili kako bi zajedno proslavili radost Božića.

Priredba je započela pjesmom zboraša „Svijet, svijette emotivnim trenucima obiteljske ljubavi gdje je mama nježno pozvala svoje djevojčice za stol. Taj trenutak bio je uvod u večer posvećenu dijeljenju ljubavi, radosti i zajedništva. Očeva riječ podsjetila nas je na važnost obitelji u božićnom vremenu, a djevojčice su svoje želje za nadolazeću godinu upisivale na male papiriće.

Dramska igra učenika drugoga razreda „Želim, Želim" donijela je priču o jednostavnim željama jedne djevojčice, a zatim su nas  učenici 3. razreda svojim plesnim koracima podsjetili  na toplinu doma i ljubavi pjesmom „Somewhere in my Memory". Kako je to bilo na prošlogodišnjim zimskim praznicima rekli su nam učenici četvrtih razreda izvevši recital „Moji zimski praznici“, a onda smo uživali u melodiji pjesme „Blistaj, blistaj, zvijezdo mala" izvedenoj na metalofonima i ksilofonima.

Posebno emotivan trenutak bio je rezerviran za pjesmu „Es war eine Mutter"  te recital "Čemu služe roditelji" u izvedbi polaznika grupe „Theaterspiele“ i malih prvaša. Ove su nas točke podsjetile na važnost ljubavi i brige koju pružaju roditelji.

Dramska igra „Bremenski svirači" donijela je priču na njemačkom jeziku o životinjama koje stvaraju nešto posebno, dok su boravkaši uz pjesmu „Mistletoe" i školski zbor izvedbom pjesme „Whisper" dodatno obogatili program. Uz recital šestih razreda „Ususret Božiću“ publika je imala priliku dublje razmišljati o blagdanskom značenju.

Kazujući poeziju „Božićna čestitka“ pred kraj priredbe, mali su prvaši iznenadili svoje roditelje lijepim željama, a zatim je publika uživala u znakovnome jeziku boravkaša i učenika razredne nastave uz pjesmu „Sretan Božić svakome“.

Završetak priredbe bio je ozračen riječima ravnateljice Marine Hižak te uzbudljivom izvedbom zbora i ostalih izvođača pjesme „Jingle Bell Rock".

Ova priredba obogatila je školski prostor toplinom, smijehom i ljubavlju. Učitelji, učenici i roditelji zajedno su stvorili nezaboravnu večer koja nas je podsjetila na istinsko značenje Božića – dijeljenje ljubavi i radosti među obitelji i zajednicom.

U pripremi djece i cjelokupne priredbe sudjelovali su: Alenka Labaš, Gordana Hajdarović, Sandra Basan Petek, Biserka Pokos, Lucija Sačić, Marinela Solar Novak, Dijana Telebar, Lara Košak, Tihana Golub Jug, Jožica Butko, Nikolina Gundić, Maja Vitković, Valentina Barulek Boltižar i Nedeljko Lacković.

Valentina Barulek Boltižar