Drugi ovogodišnji planinarski pohod

STEPINČEVIM PUTEM DO OŠTRCGRADA

Učenice Mia Sitar, Margita Mirović, Leona Pačalat, Ema Žmuk, Viktorija Jambrović, Karla Ceglec, učiteljice Marija Vugrinec i Valentina Barulek Boltižar  te računovotkinja Ljubica Đuran 23. ožujka priključile su se prijateljima planinarima iz Svetoga Đurđa kako bi zajedno istražili prirodne ljepote i povijesne znamenitosti Lepoglave i Lobora.

Lepoglava, s arheološkim lokalitetom "Gaveznica - Kameni vrh", pružila je uvid u geološke tvorevine poput lepoglavskoga ahata i vulkanskog područja koje je jedinstveno u Hrvatskoj. Uz stručno vodstvo sudionici su otkrivali tajne prošlosti i prirodnih fenomena koji su oblikovali to područje.

Nastavljajući svoj put prema Loboru, planinari su se uputili Stepinčevim putem, uz rub šume i livada, do Planinarske kuće „Majer". Ondje su se kratko odmorili i okrijepili prije uspinjanja prema ruševnoj gradini Oštrcgrad koja se nalazi na osamljenom šiljastom brijegu. S vrha se pruža ograničen, ali očaravajući pogled na Ivanščicu i južni dio Zagorja.

Ožujsko sunce i miris proljeća dodatno su obogatili ovaj pohod pozivajući planinare da se prepuste prirodi i uživaju u svakom koraku. Mirisi proljetnica, koji su ih dočekivali tijekom uspona, kao i topli vjetar, koji je bio pratilac cijelim putem, pružili su osvježenje i dodatnu motivaciju za istraživanje prirodnih i povijesnih ljepota brežuljkastoga Zagorja.

Ovaj planinarski pohod bio je prilika za druženje, povezivanje s prirodom i otkrivanje novih prostora. Planinari su se vratili obogaćeni novim iskustvima i divnim uspomenama, spremni za nadolazeća istraživanja i avanture u prirodi.

V. B. B.