« Svibanj 2024 »

Upoznajemo našu domovinu: Zagreb i Krapina

OD METROPOLE DO DEDEKA KAJBUMŠČAKA

Učenici četvrtih razreda bili su na terenskoj nastavi 18. travnja. Na putu koji ih je vodio od metropole pa sve do krapinskoga pračovjeka saznali su pregršt novih informacija i doživjeli nezaboravne trenutke.

Tijekom vožnje do glavnoga grada naše domovine, uz voditeljicu putovanja, učenici su ponovili najvažnije podatke o Zagrebu, poslušali poznate legende i zanimljivosti vezane uz zagrebački kraj. U Zagrebu su razgledali kulturne i povijesne znamenitosti.

Krenuli su s Glavnog kolodvora, najvećega željezničkog kolodvora u Hrvatskoj koji se nalazi na Trgu kralja Tomislava, preko Parka Josipa Jurja Strossmayera do Zrinjevca, pritom istražujući ljepote zagrebačkih zelenih oaza. Vozili su se uspinjačom što je bio jedinstven doživljaj. U poučnoj šetnji zagrebačkim ulicama razgledali su najstarije dijelove Zagreba: zagrebačku katedralu, crkvu sv. Marka, Sabor i Vladu RH, Kamenita vrata, Kulu Lotrščak, Dolac i snalazili se na maketi grada Zagreba. Slobodno vrijeme proveli su u igri na Trgu bana Josipa Jelačića.

Puni doživljaja nastavili su put prema Krapini. Tamo su posjetili Muzej krapinskih neandertalaca, a kroz muzej ih je vodio kustos Eduard Vasiljević.  Saznali su da se krapinski pračovjek još popularno zove „dedek Kajbumščak“.

O zanimljivo provedenom danu više od riječi govore njihova lica na fotografijama.

Biserka Pokos i Lucija Sačić