Izvanučionična nastava u Varaždinu
Autor: Dubravka Jug, Ivana Posavec-Lončarić, 20. 11. 2016.

NASTAVNI DAN IZVAN ŠKOLE

Učenici Osnovne škole Šemovec jedan nastavni dan, 31.listopada 2016. proveli su upoznavajući Varaždin sa svojim učiteljicama.

Prvašići su posjetili i razgledali Odjel za djecu Gradske knjižnice “Metel Ožegović.“ Sa zanimanjem su prolistali brojne knjige i stripove koje knjižnica ima. Saznali su koje se knjige posuđuju, a koje mogu prolistati i čitati u knjižnici te kako na zanimljiv način provesti vrijeme u knjižnici.

Učenici drugog razreda posjetili su Dobrovoljno vatrogasno Varaždin, a najviše ih se dojmilo vatrogasno vozilo.

Učenici trećih razreda posjetili su Županijsku palaču te se upoznali s bogatom poviješću same Županije. Susreli su se sa zamjenikom župana Varaždinske županije Alenom Kišićom koji ih je upoznao sa svojim radom te poslovima koje obavlja obnašajući dužnost zamjenika.

Učenici četvrtih razreda su posjetili Entomološki muzej koji nudi slikoviti i atraktivni prikaz svijeta kukaca u njihovom prirodnom staništu.

Svi zajedno pogledali su lutkarsku predstavu „Uspavanka za Bellu (Priča o psima)“, umjetničke organizacije Gllugl. Lutkarska je to fantazija o životu pasa, kakvim bismo ga mogli vidjeti u našoj mašti. Junaci su karakteri s ljudskim osobinama i životnim pričama. Priča je to, prije svega, o ljubavi, odanosti i prijateljstvu koje može svladati sve prepreke i nedaće.

U predstavi igraju Katarina Arbanas, Filip Eldan i Nikša Eldan.

Ciljevi ove izvanučionične nastave su u potpunosti ostvareni, a lijepe uspomene i znanje učenici su ponijeli svojim domovima.

Ivana Posavec-Lončarić, dipl. učiteljica