« Listopad 2017 »

Ovaj mjesec: 1923

Pojedinačno učeničko županijsko prvenstvo u šahu
Autor: Ivana Špoljarić, 4. 10. 2017.

ZLATNA ŠAHISTICA

Nakon ljetnog odmora i kratkog predaha počela je treća sezona Pojedinačnog učeničkog županijskog prvenstva u šahu (PUŽ) u školskoj godini 2017./2018. Svi su veliki i mali šahisti jedva dočekali da „odmjere snage“ u tom sportu.

U Osnovnoj školi Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice 29. rujna 2017.  okupilo se 80 učenica i učenika među kojima su bili i naši šahisti: Antonio Kranjčec, Patrik Sakač, Mateo Kranjčec, Lana Skupnjak, Sven Ceferin, Dino Foder, Roko Novak  i  Katja Žganec. Prvi „PUŽ“ donio je i prvu zlatnu medalju za našu školu. Učenica drugog razreda Katja Žganec  osvojila je medalju kao najbolja djevojčica turnira u konkurenciji nižih razreda.

Ove nas školske godine čekaju još četiri turnira u dvije konkurencije (niži i viši razredi). Na svakom turniru najbolja djevojčica i najbolja tri igrača osvajaju medalje te se skupljaju bodovi za ukupan plasman. Drugi po redu PUŽ održati će se u Ivancu 17. studenog 2017. godine.

Čestitamo našoj Katji na ovako velikom uspjehu i želimo joj još puno zlatnih medalja kao i preostalim šahistima naše škole.

Josip Rogulja, diplomirani učitelj