Bilješke 01.01.-31.12.pdf

EVIDENCIJA UGOVORA - 2019.doc
doc_doc

Županijski LiDraNo
Autor: Ivana Stuparić, 20. 2. 2019.

Ponosni domaćini ovogodišnje Smotre

Našoj je školi ove godine pripala čast biti domaćinom Županijske smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva za učenike osnovnih škola Varaždinske županije. Na Smotri je sudjelovalo ukupno 249 učenika. Zbog svoje je složenosti LiDraNo organiziran u dva dana: 18. veljače u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu za pojedinačne i skupne  dramsko-scenske nastupe, a 19. veljače 2019. u OŠ Šemovec za novinarski, literarni i radijski izraz.

U HNK-u Varaždin na samom je početku Smotre  sve  učenike, mentore i ostale sudionike toplim riječima pozdravila ravnateljica Marina Hižak i ponosno izrazila zadovoljstvo što je OŠ Šemovec domaćin. Svim je učenicima i njihovim mentorima poželjela puno sreće i lijepog druženja. Također, svim se prisutnima obratio i zamjenik župana Varaždinske županije gospodin Tomislav Paljak koji je posebno naglasio da LiDraNo ima drugačiju formu od ostalih natjecanja i da je njegova temeljna zadaća njegovanje hrvatskoga jezika, a zatim i službeno otvorio Smotru.

Ove je godine bilo izvedeno 18 pojedinačnih i 18 skupnih nastupa. Našu je školu predstavljala učenica  Julijana Kurtek kazivanjem poezije „U očevoj ruci“ čija je mentorica Maja Vitković,  te učenici  Iris AjhlerLana BogatiKlara SamoborecLuka Stančin i Tin Vincek  dramsko-scenskom igrom „Zvijezda da mi je biti“. Njihova mentorica je Renata Eldan.  Iako se nisu plasirali na državnu razinu, upućene su im samo riječi pohvale i ohrabrenja od strane Povjerenstva.

Sljedeći je dan, 19. veljače 2019. održana Smotra za literarni, radijski i novinarski izraz u dvorani OŠ Šemovec. Ponovno se svim učenicima i mentorima obratila ravnateljica škole i izrazila veliko zadovoljstvo brojem radova koji su pristigli na županijsku razinu u navedenim izrazima te entuzijazmu učenika i mentora u njegovanju hrvatskoga jezika u doba digitalizacije.
  Posebno je napomenula da je dar prepoznati ono nešto u učeniku i naći put da ispliva njegova kreativnost u riječima. Njezinim se riječima pridružio i  načelnik Općine Trnovec Bartolovečki Zvonko Šamec koji je izjavio da se veoma ponosi domaćinom ove Smotre i njegovim učiteljima, te da ulaganje  u škole i poticanje rada učenika i učitelja treba biti na prvome mjestu  jer su oni naša budućnost.

Prije početka okruglih stolova upriličen je kratak program. Školski zbor otpjevao je pjesmu „My Favorite Things“, učenici prvog razreda otkrili su kakve sve cipele postoje recitacijom „Cipele“, a mali folkloraši podsjetili su starije koje su se dječje igre igrale i plesale u djetinjstvu.

U literarnom je izrazu našu školu predstavljala Stephany Težak lirskom pjesmom „Jesenski vetrek“, u novinarskom  Anja Špoljarić školskim listom „Shemica“ te u radijskom izrazu Erika Komar i Valerija Mihalina  radijskom emisijom „Hrvatski za sve, svi za hrvatski. Njihove ponosne mentorice su Valentina Barulek Boltižar i Maja Vitković. Valja naglasiti da su svi radovi predloženi za državnu razinu što je izuzetno veliki uspjeh za ovako malu školu.

Po završetku okruglih stolova svim su učenicima podijeljene pohvalnice, a mentorima i školama zahvalnice.

„Izuzetno sam ponosna na uspjehe naših učenika i njihovih voditeljica. Uložili su puno truda, rada i svojega slobodnog vremena, i to se na kraju isplatilo. Također, organizirati ovako veliku smotru kao što je LiDraNo nije bio nimalo lagan zadatak, ali kao i u svemu i tome smo pristupili timski i vodili se stihovima Kad se male ruke slože, sve se može i u tome uspjeli. Ovim putem zahvaljujem svim djelatnicima škole na uspješno obavljenom poslu i organizaciji ove Smotre“, riječi su ravnateljice Marine Hižak.

Izvješće s pregledom svih nastupa predloženih za Državnu smotru, uz naznaku dobitnika Županove nagrade u svakoj kategoriji, nalazi se u privitku na dnu stranice.

LiDraNo 2019

Priloženi dokumenti: