« Listopad 2024 »

20.02.2020.
EVIDENCIJA UGOVORA - 2019.doc
doc_doc

Plesom, različitim sportskim aktivnostima i igrama proslavili školski rođendan

Povodom rođendana OŠ Šemovec 7. lipnja  održan je Školski sportski dan s velikom energijom i veseljem. Učenici razredne nastave okupili su se u školskoj dvorani i igrali različite igre dok su učenici predmetne nastave uživali na školskom igralištu u sportskim aktivnostima. Ovo je bio dan ispunjen smijehom, zajedništvom i natjecateljskim duhom.

foto-galerija

Cijeli događaj započeo je s dvije plesne točke koje su izveli učenici i učitelji razredne i predmetne nastave. U školskoj su dvorani učenice 2. razreda izvele koreografirani ples na pjesmu „Chim Chim Cheree“, a zatim su svi nastavili sa zumbom koju je vodila pedagoginja Tihana Golub. Na školskom su igralištu u isto vrijeme učenici predmetne nastave i njihovi učitelji plesali zumbu  s učiteljicom Nikolinom Gundić. Svima je bilo drago vidjeti kako su se učenici s lakoćom kretali uz ritam glazbe i stvarali prekrasnu atmosferu koja je preplavila dvoranu i igralište.

Nakon plesnih točaka učenici su podijeljeni po razredima započeli sportske igre i aktivnosti. Učenici nižih razreda u dvorani su sudjelovali u igrama po stanicama. Svaka stanica predstavljala je drugu vrstu sportske aktivnosti. Bilo je tu igara poput Križić-kružića, Boje - igre koncentracije i brzog reagiranja, štafeta s loptom te kombinirane štafete preskakanja vijače i vođenja lopte. Također, učenici su pokazali svoje vještine ubacivanja loptica iz daljine u sanduk. Ove igre poticale su timski rad, brzinu, koncentraciju i motoričke sposobnosti učenika nižih razreda.

Učenici viših razreda na školskom su igralištu imali niz drugih aktivnosti. Bacanje frizbija u metu testiralo je njihovu preciznost i koordinaciju pokreta. Utrka u parovima sa spojenim nogama bila je izazovna i smiješna aktivnost koja je poticala suradnju između učenika. Gađanje mete pokazalo je njihove vještine ciljanja i preciznost dok su se pri skakanju u vrećama suočili s različitim zadatcima snage. Na kraju su uživali u tradicionalnom potezanju konopa koje je okupilo sve razrede predmetne nastave i stvorilo zajedništvo među svima.

Kako bi se okrijepili nakon isplaniranih sportskih aktivnosti, naše su kuharice pripremile gulaš kojim su počastile sve učenike i djelatnike, a zatim se dalje krenulo u natjecateljskom duhu, plesu, druženju i igrama. Ovaj su put učenici zamijenili radna mjesta. Učenici nižih razreda svoje su aktivnosti nastavili po razredima - atmosfera je bila puna smijeha i radosti, a učenici predmetne nastave preselili su se u školsku dvoranu.

Osmaši su igrali nogomet s ostalim učenicima predmetne nastave. Bila je to prilika za pokazivanje sportskih vještina i timskog duha. S oduševljenjem su trčali po terenu, izvodili sjajne poteze i dali sve od sebe kako bi osvojili pobjedu za svoj razred. Natjecanje je bilo ispunjeno uzbuđenjem i podrškom njihovih školskih kolega.

Nakon nogometa došao je red na učiteljice. Zaigrale su odbojku s učenicama predmetne nastave koje su pokazale iznimne sportske sposobnosti. Unatoč velikom trudu i žestokoj borbi, učiteljice su priznale poraz s osmijehom na licu. Važno je istaknuti da su sve uživale u zajedničkom sportskom natjecanju i stvaranju nezaboravnih trenutaka tijekom  igre.

Ovaj dan nije bio samo natjecateljski već je pružio priliku za razvijanje timskog duha i sportske etike. Učenici su naučili o važnosti poštenja u igri i podrške svojim školskim kolegama, bez obzira na rezultate. Školski sportski dan u OŠ Šemovec donio je osmijeh na lica svih sudionika i podsjetio nas na važnost tjelesne aktivnosti, zdravog natjecanja i zajedništva.

Zahvaljujući učiteljicama razredne nastave (Sandri Basan Petek, Luciji Sačić, Gordani Hajdarović, Biserki Pokos), učitelju Damiru Popoviću, pedagoginji Tihani Golub, učiteljici Nikolini Gundić, ravnateljici Marini Hižak, našim kuharicama Anici i Maji, domaru Nedeljku i drugim učiteljima koji su sudjelovali na bilo koji način, uspješno je organiziran Školski sportski dan koji je pružio ne samo zabavu i aktivnost već i priliku za stvaranje trajnih uspomena i jačanje veza među svim sudionicima.

Valentina Barulek Boltižar