« Veljača 2017 »

Ovaj mjesec: 1913

Izvanučionička nastava trećih razreda
Autor: Martina Barulek, 7. 11. 2015.

JABUKU SVAKO DIJETE HOĆE

Pored mnoštva plodova koje nam daruje rujna jesen u vrtu, voćnjaku i vinogradu treći razredi željeli su saznati nešto više o slasnim jabukama koje svako dijete hoće.

U povodu Dana jabuka koji se svake godine obilježava dana 20. listopada učenici trećih razreda te njihove učiteljice Gordana Hajdarović i Jasminka Magdalenić, pratiteljica Dijana Petek posjetili su voćnjak jabuka u Novom Selu na Dravi.

Gospodin Hlapčić upoznao ih je s voćnjakom, razgovarali su o uzgoju i branju jabuka te o sortama. Održan je sat Hrvatskog jezika gdje je uslijedila interpretacija i izvedba igrokaza "Muke zbog jabuke", a zatim i sat Matematike.

Na kraju su i sami sudjelovali u berbi jabuka obuvši svoje šarene čizmice. Sudjelovali su i u štafetnim igrama, pjevali su prigodne pjesmice, a nakon ručka vratili su se u Šemovec.

Svi su se toga dana odlično zabavili, a i naučili ponešto.

Emili Križanić, 6.r.

Priloženi dokumenti: