« Listopad 2017 »

Ovaj mjesec: 1923

ZAPJEVALI KAO SLAVUJI
Autor: Dubravka Jug, Emili Križanić, 9. 5. 2016.

Državno natjecanje zborova u Varaždinu

Na ovogodišnjem državnom natjecanju školskih pjevačkih zborova, koje se pod nazivom Glazbene svečanosti hrvatske mladeži već 48. put održava u Varaždinu, nastupio je i naš školski zbor 4. svibnja 2016., a dirigentska palica bila je u sigurnim rukama naše učiteljice Nikoline Benko.

Cijelo natjecanje na kome je nastupio 1 371 pjevač u 35 najboljih školskih pjevačkih zborova iz cijele Hrvatske podijeljeno je prema dobi pjevača i vrsti zbora u šest kategorija. Nastupe zborova pratilo je peteročlano stručno povjerenstvo koje je predvodila prof. Jasenka Ostojić. Prema broju osvojenih bodova zborovi osvajaju zlatnu, srebrnu i brončanu plaketu ili pak samo priznanje, a također zborovi su unutar svake kategorije rangirani od prvog mjesta nadalje. Svaki zbor predstavio se s nekoliko skladbi od kojih je jedna od njih bila zadana. Naš pjevački zbor izveo je skladbe: Zaljubljeni mravac, Dimnjačar, Skriveni cvijetak, Igra kolo (kanon u troglasju) te zadanu skladbu u A kategoriji „Tić­kosić.“ Ove godine naš zbor zasjao je s novim mašnicama koje je financirala Općina Trnovec. Kao i svake godine, OŠ Šemovec ponovno je ostvarila odlične rezultate. Petu godinu za redom zbor iz OŠ Šemovec osvojio je srebrnu plaketu. Čestitamo svim zborašima i njihovoj voditeljici koja je s njima predano uvježbavala program da bi zapjevali kao slavuji.

Emili Križanić, 6.b