« Travanj 2017 »

Sudjelovali smo u humanitarnoj akciji

VAŽNO JE DARIVATI

U prostorijama naše škole OŠ Šemovec u mjesecu studenom učenici, roditelji i djelatnici škole sudjelovali su  humanitarnim akcijama  „Mladi protiv gladi“ i „Zdrava djeca za bolesnu djecu“  te time pokazali da imaju veliko srce.

Sudjelovali smo u prikupljanju prehrambenih i higijenskih potrepština za korisnike socijalne samoposluge „Kruh sv. Antuna Varaždin“ s ciljem pomoći ugroženim obiteljima i pojedincima našeg grada i okolice.

Akciji „Zdrava djeca za bolesnu djecu“ priključili smo se donirajući igračke za djecu s teškoćama u razvoju. Prikupljeni pokloni darivat će im se  5.12.2016. u povodu dolaska Svetog Nikole.

Akciju je pokrenula Udruga savjetovališta „Uz tebe sam“ čiji je cilj bio pružiti djeci druženje i igru, kako bi uz motivirajuće okruženje, slobodu izražavanja, stekli nova znanja i vještine, izgradili pozitivne osobine ličnosti, unaprijedili svoje sposobnosti, te se osnažili za nove životne situacije.

Naši učenici, roditelji i djelatnici i ove su godine prepoznali vrijednost i važnost ovih akcija.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju i doprinosu i nadamo se da će svaki naš doneseni artikl nekome uljepšati dan. Lijepo je primati, ali je još ljepše i plemenitije darivati!

Stela Masten, 7.a i Elizabeta Plantak, 5.r.