« Srpanj 2017 »

„Mladi planinari“ na Kleku u Gorskom kotaru
Autor: Dubravka Jug, Marta Majcen, 6. 12. 2016.

USNULI DIV NEOBIČNOG OBLIKA

Trideset i pet članova Planinarske grupe naše škole zajedno s učiteljicom Marijom Vugrinec i vjernim vodičem, gospodinom Milanom Turkalj, 28. studenog 2016. popeli su se na, za njih do sada najzahtjevniji, vrh Klek u Gorskom kotaru, na 1182 m nadmorske visine.

Muzej u Ogulinu

Najprije smo razgledali ogulinske znamenitosti, a onda smo se popeli do planinarskog doma na Kleku koji je smješten na 1000 m nadmorske visine. Usnuli div neobičnog oblika pokazao se kao prava planinarska poslastica sa zanimljivim i relativno zahtjevnim usponom na sam vrh koji su samo najhrabriji svladali. Unatoč pričama o carstvu vještica koje vladaju gore, to nas nije obeshrabrilo da zaista uživamo u ljepoti kraja.

U carstvu klečkih vještica

S vrha se u magli nadzirao prekrasan Ogulin, grad podno Kleka koji nam je pokazao svoje povijesne ukrase kao što su:  Đulin ponor, jezero Sabljaci te Muzej Ivane Brlić- Mažuranić koja je rođena u tom mjestu.

Prekrasni dojmovi ostaju iza nas, a  legendarnom i bajkovitom Kleku ćemo se sigurno opet vratiti.

Marta Majcen, 7.b