« Listopad 2017 »

Ovaj mjesec: 1984

Večer matematike u Osnovnoj školi Šemovec
Autor: Dubravka Jug, Stela Masten, 15. 12. 2016.

ZABAVNA MATEMATIKA

Učiteljice matematike Lucija Vrbanec – Topolnjak i Elizabeta Borovec u četvrtak 1. prosinca 2016. godine, od 18.00 do 19.00 sati, po prvi put u našoj školi organizirale su Večer matematike. Projekt je to Hrvatskog matematičkog društva. Cilj mu je pokazati koliko je matematika ustvari lijepa i zabavna. U skupu interaktivnih radionica nalik sajmu sudjelovalo je 76 naših učenika predmetne nastave te 10-ak roditelja, braće i učitelja.

Radionice su pokazale da je matematika svuda oko nas te da je i zabavna što često zaboravljamo. Za djecu i roditelje pripremljene su raznolike matematičke aktivnosti, društvene igre s elementima matematike te radni listići s matematičkim zadacima.

Dojmovi učenika (petih i sedmih razreda):

„Bilo je zabavno. Rješavali smo različite zadatke, teške i lake, duge i kratke. U školi smo bili jedan sat. Meni je to izgledalo kao da smo tamo 15-ak minuta.“

„Došao sam s mamom i bratom. Igrali smo igre. U prvoj igri sam pobijedio. Moja mama je imala 56, a ja 219 bodova!“

„Nisam neki matematičar, ali mislim si hajdemo vidjeti. Ulaskom u učionicu bila sam zadivljena, a kada sam se malo bolje udubila nije bilo ni tako teško.“

„Provela sam veselu večer s prijateljima u školi. Jedva čekam sljedeću!“

Stvarajući pozitivan odnos prema matematici sada, vjerujemo da će tu ljubav najmlađi ponijeti dalje sa sobom u budućnost, kada će matematiku susretati u nekim drugim okolnostima.

Stela Masten, 7.a