« Ožujak 2017 »

Božićna priredba

Blagdansko ozračje u našoj školi

Plesalo se, pjevalo, glumilo i recitiralo. Vladao je pravi božićni ugođaj koji je unio toplinu i radost u naša srca  uz prigušena svjetla i pomno uređenu pozornicu. Učenici od prvog do osmog razreda pokazali su što su uvježbali pod budnim okom svojih učitelja.  Školski nas je zbor svojim pjesmama približio nadolazećim blagdanima i dočarao čaroliju  Božića.

Sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu i sretnu novu Clipart2017. žele vam učenici i djelatnici škole!

Povodom završetka prvog polugodišta te dolaska božićnih i novogodišnjih blagdana u večernjim satima 22. 12. 2016. g. održala se božićna priredba u školskoj sportskoj dvorani. Sudjelovali su svi učenici od prvog do osmog razreda koji su uključeni u različite izvannastavne aktivnosti i školski zbor.

Kako bi stvorili pravi božićni ugođaj, priredba je započela recitalom Badnja večer  uz fenjere te Pjesmom mira koju je otpjevao školski zbor. Učenica Marta Ribić je na harmonici odsvirala Zvončiće  i tako unijela  radost u svaki kutak velike dvorane. Strka i zbrka dramska je igra, a izveli su je učenici  nižih razreda Dramske grupe „Tvornica mašte“  te nas tako dobro oraspoložili i nasmijali. U veselom ozrčju  nastavili su učenici s folklornim plesovima.  Bilo je tu još svega: kajkavski recital božićnih pjesama, recitacija Dohvati mi tata mjesec, Božić pred vrotaj, ples Hey, mama Plesne grupe Tintilinić i naravno naš školski zbor koji je otpjevao još tri pjesme: Jimba, Jimba,   Somehwere in my memory,   Schlafe, Schlafe. Božićna priredba nikako nije mogla proći bez pjesme Jingle bell rock, koja je postala himnom svake božićne priredbe,  i ujedno naznačila kraj.

Po završetku priredbe obratila se ravnateljica   Marina Hižak i svim uzvanicima, učenicima, učiteljima i ostalim djelatnicima škole zaželjela sretne i blagoslovljene božićne i novogodišnje blagdane te obilje sreće, zdravlja, mira i ljubavi,  i puno uspjeha u radu u novoj 2017. godini. I ovaj je  put priredba bila veoma uspješna što je rezultat truda, rada i volje naših učenika i učitelja.

Neka  vedrina, pozitivnost i veselo božićno ozračje uđu u vaša srca i ispune vas mirom, srećom i zadovoljstvom!