« Lipanj 2017 »

Škola plivanja
Autor: Ivana Špoljarić, 5. 5. 2017.

MALI PLIVAČI DOBILI DIPLOME

U petak je na Gradskim bazenima Varaždin diplome za uspješno završenu školu dobilo  trideset  dvoje malih plivača iz 3.a i 3.b razreda. Stari su plivači usavršili vještinu plivanja, a oni koji to još nisu naučili, sada su proplivali.

Za učenike trećih razreda drugu godinu zaredom organizirana je nastava TZK-a na Gradskim bazenima Varaždin od 24. 4. do 28.4. Školu plivanja pohađali su svi trećaši od kojih je 31 učenik  uspješno završio školu dok će jedna učenica još morati uzeti dodatne sate kako bi naučila plivati. Za svoj trud i naučenu vještinu dobili su diplome i postali plutači, plivači početnici ili plivači. Zadnji je dan učenike posjetio načelnik  Općine Trnovec Bartolovečki i ravnateljica škole Marina Hižak te zajedno djeci uručili zaslužene diplome.

„Kroz ovaj oblik  sporta, ali i zdravog života, naša djeca upoznaju vodu, a mi imamo 12 posto površine Općine pod vodom. Nažalost, danas su to neuređena kupališta i sve manje djece zna plivati. Ovo im je prilika da nauče“, rekao je načelnik Zvonko Šamec.

Učiteljica Ivana Posavec-Lončarić