« Listopad 2017 »

Ovaj mjesec: 1923

Priredba za dobrodošlicu malenim prvašićima
Autor: Ivana Špoljarić, 4. 9. 2017.

VELIKI ZA MALENE

Smijeh veselih đaka nakon dugih ljetnih praznika zaorio je Osnovnom školom Šemovec i najavio početak nove školske godine 4. rujna 2017.  Učenike su s veseljem dočekali njihovi razrednici i drugi predmetni učitelji, a posebno dvije generacije đaka prvaka – njih  24.

Povodom prvog dana škole veliki četvrtaši pripremili  su program za male prvašiće zajedno sa razrednicama Ivanom Posavec-Lončarić i Alenkom Labaš kako bi im dodatno uljepšali prvi školski dan i uveli ih u svijet učenja, igre i zabave.

Na početku programa svim se roditeljima i malim đacima obratila ravnateljica škole Marina Hižak, a zatim i načelnik Općine Trnovec  Bartolovečki gospodin Zvonko Šamec  te održali kratak govor  i zaželjeli dobrodošlicu u školu. Veselom priredbom četvrtaši  su prvašiće upoznali sa školom i gradivom te im pokazali koliko nastava može biti zabavna. Pjesmom  Juri, juri vlak poveli su malene na njihovo veliko školsko putovanje i odveli ih do njihovih razrednica Jasminke Magdalenić i Gordane Hajdarović. One su ih prozvale i odvele upoznati učionice i njihova radna mjesta. Prvi sat, sat razrednika, održale su učenicima u društvu njihovih roditelja.

Svim učenicima, a posebno đacima prvacima želimo sretan početak školske godine i puno uspjeha, smijeha i veselja!

Emili Križanić i Adela Varović, 8.b