« Studeni 2019 »

Vijesti iz MZOŠ

20.11.2019. 15:34
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj ... The post Udvostručen broj korisnika Loomena appeared first on CARNET .

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

08.11.2019. 16:39
Završila 21. CARNET-ova konferencija za korisnike CUC 2019
Pod sloganom ,,Na granici mogućega", u Šibeniku je u petak zatvorena 21. CARNET-ova konferencija za korisnike – CUC 2019. U tri dana trajanja, predstavljene su brojne inovativne primjene informacijsko-komunikacijske tehnologije ... The post Završila 21. CARNET-ova konferencija za korisnike CUC 2019 appeared first on CARNET .

Vijesti za učitelje
Tjedan digitalnih kompetencija (eSKILLS 2012)
Autor: Silvije Premuš, 22. 3. 2012.

Tjedan digitalnih kompetencija pod pokroviteljstvom Europske komisije traje od 26. do 30. ožujka 2012. godine, a uz Hrvatsku u njegovo se obilježavanje uključuje 65 milijuna europskih građana, u preko 35 zemalja. Cilj je podići svijest o važnosti kontinuiranog ulaganja u obrazovanje, osposobljavanje radne snage te prednosti koje donosi podizanje razine informatičke pismenosti. Više informacija vezanih uz eSkills Week 2012 možete pronaći na službenim stranicama – www.eskills.hr

Udruga "Suradnici u učenju" tijekom ovogodišnjeg eSkills tjedna organizira natjecanje za osnovoškolce u obrazovnim igrama iz područja sigurnosti na internetu. Ukoliko ste zainteresirani za sudjelovanje, detaljnije informacije potražite u nastavku članka (kliknite opširnije...)

Europski tjedan ICT zanimanja i digitalnih kompetencija 2012. usmjeren je na podizanje svijesti o nužnosti stjecanja, vladanja i kontinuiranog unapređenja informatičke pismenosti i digitalnih vještina za poslove u današnjem digitalnom društvu.

Cilj ovog tjedna je putem raznih događanja i aktivnosti obilježiti kontinuirano rastuću potražnju za radnom snagom koja posjeduje informatičke vještine te naročito za kvalificiranim ICT stručnjacima bez kojih se ne može graditi buduća inovativna Europa.

Svrha kampanje je informirati studente, mlade stručnjake, poduzetnike, poslodavce te kreatore politika o nizu mogućnosti koje informatičke vještine i ICT zanimanja pružaju. Kampanja naglašava rastuću potrebu za kvalificiranim ICT korisnicima i stručnjacima, kao i niz mogućnosti koje ICT povezana zanimanja nude, bez kojih je se danas ne može zamisliti izgradnja konkurentnog gospodarstva.

Glavni nacionalni kontakti za realizaciju obilježavanje ovog tjedna u Hrvatskoj su Visoka škola za primijenjeno računarstvo Algebra i Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.

Osnovnoškolci će imati priliku sudjelovati u natjecanju odgovarajući na pitanja iz područja sigurnosti na internetu, kroz obrazovne igre iz serije "Radoznalci u akciji sigurniji internet": Zaštita osobnih podataka i Sigurnost na društvenim mrežama.

Prvih 5 najboljih i najbržih osnovnoškolaca bit će nagrađeno kapama i knjigama.

26. ožujka od 12 do 16 sati - Zaštita osobnih podataka
28. ožujka od 12 do 16 sati - Sigurnost na društvenim mrežama
Pravila natjecanja:

pravo sudjelovanja imaju hrvatski učenici od 1. do 8. razreda osnovne škole  učenici se u igru trebaju prijaviti imenom i prezimenom koje se može povezati s njihovom e-mail adresom nagrade dobiva 5 različitih učenika s najboljim rezultatom, koji taj rezultat ostvare najbrže nakon objave imena dobitnika na portalu ucitelji.hr, dobitnici trebaju svoje podatke poslati na e-mail urednistvo@ucitelji.hr (preporučujemo korištenje e-mail adrese iz AAI sustava) učenici trebaju obavijestiti roditelje ili učitelje o sudjelovanju u ovom natjecanju i dobiti njihovu suglasnost za sudjelovanje nagrade će biti podijeljene krajem travnja u okviru završnih aktivnosti akcije "Sigurniji internet za djecu i mlade" Kontakt za dodatne informacije:

Školska knjižnica kontinuirano radi na unaprjeđenju resursa i kvalitete usluga te na razvoju digitalnih kompetencija korisnika (vidi: o školi > školski projekti) pridružit će se obilježavanju tog dana prezentacijom novih ICT resursa koji su dostupni našim korisnicima a kojima je svrha unaprjeđenje kvalitete nastave i stjecanja kompetencija.

Izvor: European Commission