« Studeni 2018 »

Vijesti iz MZOŠ

e-Dnevnik :: Pitanja i odgovori :: FAQ
26.10.2018.
Imaju li nastavnici uvid u izvještaj Radni sati po predmetu?
Da, nastavnici mogu pregledati navedeni izvještaj za predmete koje predaju u razrednom odjelu. Za prikaz izvještaja potrebno je u razrednoj knjizi odabrati "Izvještaji" te nakon toga "Izvještaji za razredni odjel". U izborniku s popisom izvještaja za razredni odjel odaberite "Radni sati po predmetu" kako biste dobili uvid u upisane radne sate za predmet koji predajete.

29.08.2018.
Zašto mi nije vidljiva nova školska godina u e-Dnevniku iako je ista otvorena?
Razredne knjige za novu školsku godinu na sučelju za odabir razredne knjige nisu vidljive sve dok ne povučete razredne odjele iz e-Matice za novu školsku godinu. Za kreiranje razrednih odjela potrebno je na postavkama škole odabrati opciju "Razredni odjeli i grupe". Nakon toga trebate kliknuti na "Kreiraj razredne odjele" i odabrati novu školsku godinu. Nakon što kreirate razredne odjele isti će biti dostupni za odabir na sučelju za odabir razrednih knjiga.

05.09.2018.
Može li razrednik promijeniti status izostanka koji je već ažurirao?
Da, trebate odabrati dnevnik rada te zatim radni dan u koji je unesen izostanak koji želite promijeniti. Potrebno je zatim kliknuti na izbornik u gornjem desnom kutu i odabrati opciju "Uredi dan". Nakon toga trebate odabrati izostanak za koji želite promijeniti status te kliknuti na "Uredi". U prozoru koji se otvorio možete promijeniti status i tip te unijeti razlog izostanka.

Vijesti za učitelje
3. modul ICTEdu edukacije za nastavnike
Autor: Silvije Premuš, 5. 6. 2012.

Nakon izrazito uspješne provedbe i rezultata edukacije u prva dva modula ICT Edu projekta, na redu je nastavak provedbe projekta ICT Edu kroz modul 3 s temom Razvoj digitalne kompetencije i multimedija u nastavi. Ovaj projekt provodit će se iduće dvije godine u svim prijavljenim osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima.

Obrađivat će se sadržaji poput: Što je digitalna kompetencija, Internet kao izvor informacija, Kako prepoznati relevantnu informaciju na internetu - vjerodostojnost i kvaliteta i prilagođenost pronađenih informacija, autorsko pravo i plagijarizam, kako pravilno citirati informaciju pronađenu na internetu te izrada i uporaba digitalnih nastavnih materijala (DNM)

Edukativni sadržaji koji su sastavni dio prva dva modula nalaze se na CARNet-ovim stranicama: www.carnet.hr/ictedu/edukativni_sadrzaji

Izvor: CARNet