« Studeni 2018 »

Vijesti iz MZOŠ

e-Dnevnik :: Pitanja i odgovori :: FAQ
26.10.2018.
Imaju li nastavnici uvid u izvještaj Radni sati po predmetu?
Da, nastavnici mogu pregledati navedeni izvještaj za predmete koje predaju u razrednom odjelu. Za prikaz izvještaja potrebno je u razrednoj knjizi odabrati "Izvještaji" te nakon toga "Izvještaji za razredni odjel". U izborniku s popisom izvještaja za razredni odjel odaberite "Radni sati po predmetu" kako biste dobili uvid u upisane radne sate za predmet koji predajete.

29.08.2018.
Zašto mi nije vidljiva nova školska godina u e-Dnevniku iako je ista otvorena?
Razredne knjige za novu školsku godinu na sučelju za odabir razredne knjige nisu vidljive sve dok ne povučete razredne odjele iz e-Matice za novu školsku godinu. Za kreiranje razrednih odjela potrebno je na postavkama škole odabrati opciju "Razredni odjeli i grupe". Nakon toga trebate kliknuti na "Kreiraj razredne odjele" i odabrati novu školsku godinu. Nakon što kreirate razredne odjele isti će biti dostupni za odabir na sučelju za odabir razrednih knjiga.

05.09.2018.
Može li razrednik promijeniti status izostanka koji je već ažurirao?
Da, trebate odabrati dnevnik rada te zatim radni dan u koji je unesen izostanak koji želite promijeniti. Potrebno je zatim kliknuti na izbornik u gornjem desnom kutu i odabrati opciju "Uredi dan". Nakon toga trebate odabrati izostanak za koji želite promijeniti status te kliknuti na "Uredi". U prozoru koji se otvorio možete promijeniti status i tip te unijeti razlog izostanka.

Vijesti za učitelje
Aktivacije sustava Win 7 i Office 2010 za nastavnike privremeno su blokirane
Autor: Administrator , 10. 2. 2013.

Tvrtka Microsoft je u petak, 7. veljače blokirala je sve postojeće aktivacijske ključeve radi sprječavanja neovlaštenih aktivacije svojih proizvoda. Od strane tvrtke Microsoft, izražena je zabrinutost zbog curenja podataka iz školskog sustava (naši aktivacijski ključevi završili u rukama neovlaštenih osoba, tzv. pirata)

Microsoft obavještava sve djelatnike škola da bi u pojedinim slučajevima moglo doći i do blokade dijela već ranije instaliranih Windows-a 7 te programa Office 2010. Ukoliko je i Vaše računalo blokirano - bez panike - obratite se ovlaštenom MSDC administratoru škole (Silvije Premuš, knjižničar) koji će Vam rado izaći u susret i ponovo aktivirati Vaše računalo.

VAŽNO!!!
Privremeno sami ne možete doći do ključeva kroz download centar, a savjetujemo Vam oprez, jer Microsoft trenutno prati sav promet, kako bi otkrio počinitelje...

Izvor: msdc.skole.hr