« Studeni 2018 »

Vijesti iz MZOŠ

e-Dnevnik :: Pitanja i odgovori :: FAQ
26.10.2018.
Imaju li nastavnici uvid u izvještaj Radni sati po predmetu?
Da, nastavnici mogu pregledati navedeni izvještaj za predmete koje predaju u razrednom odjelu. Za prikaz izvještaja potrebno je u razrednoj knjizi odabrati "Izvještaji" te nakon toga "Izvještaji za razredni odjel". U izborniku s popisom izvještaja za razredni odjel odaberite "Radni sati po predmetu" kako biste dobili uvid u upisane radne sate za predmet koji predajete.

29.08.2018.
Zašto mi nije vidljiva nova školska godina u e-Dnevniku iako je ista otvorena?
Razredne knjige za novu školsku godinu na sučelju za odabir razredne knjige nisu vidljive sve dok ne povučete razredne odjele iz e-Matice za novu školsku godinu. Za kreiranje razrednih odjela potrebno je na postavkama škole odabrati opciju "Razredni odjeli i grupe". Nakon toga trebate kliknuti na "Kreiraj razredne odjele" i odabrati novu školsku godinu. Nakon što kreirate razredne odjele isti će biti dostupni za odabir na sučelju za odabir razrednih knjiga.

05.09.2018.
Može li razrednik promijeniti status izostanka koji je već ažurirao?
Da, trebate odabrati dnevnik rada te zatim radni dan u koji je unesen izostanak koji želite promijeniti. Potrebno je zatim kliknuti na izbornik u gornjem desnom kutu i odabrati opciju "Uredi dan". Nakon toga trebate odabrati izostanak za koji želite promijeniti status te kliknuti na "Uredi". U prozoru koji se otvorio možete promijeniti status i tip te unijeti razlog izostanka.

Vijesti za učitelje
Štrajka neće biti!
Autor: Silvije Premuš, 4. 6. 2013.

Vlada i 11 sindikata javnih i državnih službi postigli su dogovor u vezi sindikalnih zahtjeva za povećanjem plaća javnih i državnih službenika, nakon što BDP poraste uzastopno dva kvartala.

Štrajk koji je trebao početi ovaj četvrtak - ipak se neće održati. Vijest je objavljena na stranicama najmnogobrojnijeg sindikata učitelja naše škole http://shu.hr, čijih se 82% članova bilo odlučilo podržati štrajk na referendumu održanom 17. svibnja.

Drugi po brojnosti članova u našoj školi http://www.sindikat-preporod.hr odbio je dogovor s Vladom RH, no taj sindikat ionako zbog slabog odaziva članstva na referendum o štrajku (38%), nije ni namjeravao u njemu sudjelovati.

Izvor: www.shu.hr