« Studeni 2018 »

Vijesti iz MZOŠ

e-Dnevnik :: Pitanja i odgovori :: FAQ
26.10.2018.
Imaju li nastavnici uvid u izvještaj Radni sati po predmetu?
Da, nastavnici mogu pregledati navedeni izvještaj za predmete koje predaju u razrednom odjelu. Za prikaz izvještaja potrebno je u razrednoj knjizi odabrati "Izvještaji" te nakon toga "Izvještaji za razredni odjel". U izborniku s popisom izvještaja za razredni odjel odaberite "Radni sati po predmetu" kako biste dobili uvid u upisane radne sate za predmet koji predajete.

29.08.2018.
Zašto mi nije vidljiva nova školska godina u e-Dnevniku iako je ista otvorena?
Razredne knjige za novu školsku godinu na sučelju za odabir razredne knjige nisu vidljive sve dok ne povučete razredne odjele iz e-Matice za novu školsku godinu. Za kreiranje razrednih odjela potrebno je na postavkama škole odabrati opciju "Razredni odjeli i grupe". Nakon toga trebate kliknuti na "Kreiraj razredne odjele" i odabrati novu školsku godinu. Nakon što kreirate razredne odjele isti će biti dostupni za odabir na sučelju za odabir razrednih knjiga.

05.09.2018.
Može li razrednik promijeniti status izostanka koji je već ažurirao?
Da, trebate odabrati dnevnik rada te zatim radni dan u koji je unesen izostanak koji želite promijeniti. Potrebno je zatim kliknuti na izbornik u gornjem desnom kutu i odabrati opciju "Uredi dan". Nakon toga trebate odabrati izostanak za koji želite promijeniti status te kliknuti na "Uredi". U prozoru koji se otvorio možete promijeniti status i tip te unijeti razlog izostanka.

Vijesti za učitelje
Ponedjeljak, radionica "e-Dnevnik za odgojno-obrazovne djelatnike
Autor: Silvije Premuš, 9. 6. 2013.

Sutra ćemo održati drugu radionicu "eDnevnik za odgojno-obrazovne djelatnike". Radionica će se održati u učionici informatike, nakon 5. školskog sata. Iskustva s prve radionice poučila su nas smo 60% vremena potrošili samo na namještanje računala, a ova radionica koja nam slijedi sutra puno je duža, pa nećemo moći čekati jer ćemo u suprotnom završiti tek u ponoć sad

Zato pozivam sve nastavnike da na svoje računalo instaliraju najnoviju verziju web browsera Firefox (ukoliko njega koriste). Korisnici Google Chrome preglednika imat će najmanje problema, dok korisnici Microsoftovog preglednika nemaju nikakve šanse ulogirati se u e-dnevnik, pa ih zato pozivamo da instaliraju jedan od dva gore spomenuta preglednika. Provjerite još jednom da li radi vaša AAI šifra.

Drugi dio radionice, održati ćemo ako nam CARNet služba uspije dovršiti aktivaciju novih eToken uređaja (nažalost, danas u 21h, eTokeni još uvijek ne rade, ali 50% je šanse da se to riješi sutra do radionice. Komunikacija s CARNetom oko tog problema je u tijeku).