« Studeni 2018 »

Vijesti iz MZOŠ

e-Dnevnik :: Pitanja i odgovori :: FAQ
26.10.2018.
Imaju li nastavnici uvid u izvještaj Radni sati po predmetu?
Da, nastavnici mogu pregledati navedeni izvještaj za predmete koje predaju u razrednom odjelu. Za prikaz izvještaja potrebno je u razrednoj knjizi odabrati "Izvještaji" te nakon toga "Izvještaji za razredni odjel". U izborniku s popisom izvještaja za razredni odjel odaberite "Radni sati po predmetu" kako biste dobili uvid u upisane radne sate za predmet koji predajete.

29.08.2018.
Zašto mi nije vidljiva nova školska godina u e-Dnevniku iako je ista otvorena?
Razredne knjige za novu školsku godinu na sučelju za odabir razredne knjige nisu vidljive sve dok ne povučete razredne odjele iz e-Matice za novu školsku godinu. Za kreiranje razrednih odjela potrebno je na postavkama škole odabrati opciju "Razredni odjeli i grupe". Nakon toga trebate kliknuti na "Kreiraj razredne odjele" i odabrati novu školsku godinu. Nakon što kreirate razredne odjele isti će biti dostupni za odabir na sučelju za odabir razrednih knjiga.

05.09.2018.
Može li razrednik promijeniti status izostanka koji je već ažurirao?
Da, trebate odabrati dnevnik rada te zatim radni dan u koji je unesen izostanak koji želite promijeniti. Potrebno je zatim kliknuti na izbornik u gornjem desnom kutu i odabrati opciju "Uredi dan". Nakon toga trebate odabrati izostanak za koji želite promijeniti status te kliknuti na "Uredi". U prozoru koji se otvorio možete promijeniti status i tip te unijeti razlog izostanka.

Vijesti za učitelje
AZOO - Ažuriran je popis stručnih usavršavanja za razdoblje siječanj-travanj 2014.
Autor: Silvije Premuš, 13. 11. 2013.

Agencija za odgoj i obrazovanje objavila ažurirani popis stručnih skupova za stručno usavršavanje odgojno-obrazovnih radnika za razdoblje od 1. siječnja do 30. travnja 2014. godine.

Plan stručnog usavršavanja u prvom kvartalu 2014. godine objavljen je da bi odgojno-obrazovni radnici i ravnatelji škola mogli unaprijed planirati stručno usavršavanje. Stručni skupovi objavljeni su u Katalogu stručnih skupova, a mogu se pretraživati prema savjetniku, području ili temi. Podsjećamo sve odgojno-obrazovne radnike da je za sve skupove obvezna prijava na www.ettaedu.eu do termina naznačenog u obavijesti o stručnom skupu.