Danas: 108
Sportske novosti (uređuje: Damir Popović)
MEĐURAZREDNO PRVENSTVO U ODBOJCI.
Autor: Damir Popović, 30. 11. 2013.

U petak 29.11. počelo je međurazredno prvenstvo u odbojci za 5., 6., 7. i 8. razred. Već prvog dana natjecanja bilo je dosta uzbuđenja na sportskim terenima kada je 6. razred savladao 5.a rezultatom 2:0 u setovima. Isto tako 8. razred je s lakoćom savladao 7.a s 2:0 u setovima. Slijedeći četvrtak natjecanje se nastavlja te očekujemo punu dvoranu i glasno navijanje!

Pravila školskog natjecanja u odbojci

Članak 1

Pravo nastupa za pojedini razredni odjel imaju samo učenici tog razrednog odjela. Djevojčice mogu nastupiti u konkurenciji dječaka, dok obrnuta situacija nije dozvoljena.

Članak 2

Ekipa se sastoji od najviše 12 (dvanaest) igrača.

Igranje je dopušteno samo u sportskoj opremi.

Utakmica može početi ako svaka ekipa u polju ima 6 (šest) igrača.

Članak 3

Prije početka igre suparničke strane pristupaju ždrijebu.

Strana koja dobije ždrijeb bira između mogučnosti da:

· prva servira

· započne igru na jednoj ili drugoj strani igrališta

Strana koja je izgubila ždrijeb, može potom birati među preostalim mogučnostima.

Članak 4

Utakmica se igra na 2 (dva) dobivena seta. Trajanje jednog seta ograničeno je na 10 (deset) minuta.

Set je osvojila ona strana koja prva osvoji 25 (dvadeset pet) bodova ili koja nakon isteka vremena od 10 minuta predviđenih za odigravanje seta ima veći broj bodova. U slučaju istog broja bodova nakon isteka vremena od 10 minuta pobjeđuje ekipa koja prva osvoji sljedeći bod. U slučaju izjednačenog rezultata u setovima igra se treći set do 15 (petnaest) bodova. Kod odigravanja završne utakmice, nema vremenskog ograničenja trajanja setova.