Važni događaji
Pozvani na državna natjecanja

NAJBOLJI OD NAJBOLJIH

Nakon što su učenici naše škole sudjelovali na županijskim natjecanjima iz svih predmeta te postigavši odlične rezultate, najbolji su pozvani i na državnu razinu iz čak četiri različita područja..

U Solarisu pokraj Šibenika od 23. do 25. travnja održan je ovogodišnji državni Lidrano, susret najboljih mladih i nadarenih literata, glumaca, recitatora, novinara, urednika radijskih emisija te školskih listova. U kategoriji radijskih emisija iz naše su škole svoju radioreportažu «Dobar ton daleko se čuje» predstavile učenice 8. r. Lara Modrić i Lucija Dukši sa svojom mentoricom i učiteljicom hrvatskoga jezika, Majom Vitković.

Lucia Fajt, učenica 8.b razreda pozvana je na državno natjecanje iz njemačkoga jezika nakon što je osvojila 1. mjesto u županiji. Ona i njezina mentorica, učiteljica njemačkog jezika Dijana Božak putuju na državno natjecanje koje će se održati od 21. do 23. travnja 2015. u Osnovnoj školi Brodarica u Brodarici pored Šibenika.

Pjevački zbor naše škole već uobičajeno godinama bilježi vrhunske rezultate na županijskoj i državnoj razini. Tako je bilo i na ovogodišnjoj, 17. smotri glazbenog stvaralaštva djece i mladeži Varaždinske županije, održanoj 25. ožujka u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu osvojivši drugo mjesto. Slijedi im nastup na Državnoj razini, s koje se nadamo jednako uspješnim rezultatima. Vodi ih učiteljica Nikolina Benko koja uvijek iznova generacijama koje prolaze našom školom uspijeva usaditi ljubav prema glazbi i zborskom pjevanju.
57. Glazbene svečanosti mladih održat će se 7. i 8. svibnja u koncertnoj dvorani Varaždinskog kazališta pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, Agencije za odgoj i obrazovanje, Ministarstva kulture RH, Varaždinske županije i Grada Varaždin.

Ni sport ove godine nije zapostavljen. Na državno natjecanje iz stolnog tenisa za djevojčice pozvane su učenice 4. razreda Sara Solar, Sara Marčec i Lucija Sitar, a iz 6. razreda učenica Mateja Bešenić. Na natjecanje u II. Gimnaziju Varaždin pratit će ih učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Damir Popović. Natjecanje će se održavati od 14. do 15. travnja. Želimo im puno natjecateljskoga duha i uspjeha!

Svima njima čestitamo na postignutom uspjehu i želimo puno sreće u daljnjem natjecanju!

Marta Majcen i Adela Varović