« Studeni 2018 »

Vijesti iz MZOŠ

e-Dnevnik :: Pitanja i odgovori :: FAQ
26.10.2018.
Imaju li nastavnici uvid u izvještaj Radni sati po predmetu?
Da, nastavnici mogu pregledati navedeni izvještaj za predmete koje predaju u razrednom odjelu. Za prikaz izvještaja potrebno je u razrednoj knjizi odabrati "Izvještaji" te nakon toga "Izvještaji za razredni odjel". U izborniku s popisom izvještaja za razredni odjel odaberite "Radni sati po predmetu" kako biste dobili uvid u upisane radne sate za predmet koji predajete.

29.08.2018.
Zašto mi nije vidljiva nova školska godina u e-Dnevniku iako je ista otvorena?
Razredne knjige za novu školsku godinu na sučelju za odabir razredne knjige nisu vidljive sve dok ne povučete razredne odjele iz e-Matice za novu školsku godinu. Za kreiranje razrednih odjela potrebno je na postavkama škole odabrati opciju "Razredni odjeli i grupe". Nakon toga trebate kliknuti na "Kreiraj razredne odjele" i odabrati novu školsku godinu. Nakon što kreirate razredne odjele isti će biti dostupni za odabir na sučelju za odabir razrednih knjiga.

05.09.2018.
Može li razrednik promijeniti status izostanka koji je već ažurirao?
Da, trebate odabrati dnevnik rada te zatim radni dan u koji je unesen izostanak koji želite promijeniti. Potrebno je zatim kliknuti na izbornik u gornjem desnom kutu i odabrati opciju "Uredi dan". Nakon toga trebate odabrati izostanak za koji želite promijeniti status te kliknuti na "Uredi". U prozoru koji se otvorio možete promijeniti status i tip te unijeti razlog izostanka.

Vijesti za učitelje
Predložak za Građanski
Autor: Silvije Premuš, 28. 8. 2018.

Kliknite opširnije i preuzmite "Predložak za građanski odgoj"

Osim njega možete preuzeti word verziju prošlogodišnjeg gotovog "Građanskog odgoja"

• Kako bi dokument bilo moguće normalno spajati svaku cjelinu (temu) upišite u zasebni redak tablice.
  • Pazite! Ako ste podatke izvorno preuzeli iz PDF dokumenata (ili ste ih samo konvertirali i word) ti podatci u sebi nose neželjeni kôd zbog kojeg je s njima teško raditi... Probajte ih sami kopirati u prazan list i sve će vam biti jasno.
    npr. rečenice nisu cjelina nego se razdijele na manje dijelove prilikom kopiranja ili preuzete tablice "plutaju" iznad teksta pa se preklapaju (jedne preko drugih) u konačnom dokumentu.
  • U dokumentu: "Građanski odgoj" potpuno sigurno možete koristiti copy/paste metodu samo ako ste Vi napisali taj tekst u Wordu. Ako ste preuzeli od nekog drugog - pazite jer može Vam uništiti sav trud bez ikakve zle namjere od strane osobe koja Vam je dala dokument.

Priloženi dokumenti:
predlozak_za_gradjanski.docx (15.77 KB)